https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podle-nove-spolupredsednicke-dvojice-zelenych-musi-byt-volby-v-roce-2021-o-tematu-klimaticke-krize
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Podle nové spolupředsednické dvojice Zelených musí být volby v roce 2021 o tématu klimatické krize

25. ledna 2020 | Strana zelených
Zelené nově povede spolupředsednická dvojice Magdalena Davis a Michal Berg. Byli zvoleni dnes na sjezdu v Ústí nad Labem.

„Zelení vstupují do úplně nové éry, lidé mohou zapomenout na vše, co o nich ví. Našim cílem je, aby volby v roce 2021 byly o nejdůležitějším tématu současnosti, tedy o klimatické krizi,“ říká Michal Berg.

„Oba máme zkušenosti ze zahraničí a chceme navázat na úspěchy zelené politiky jinde v Evropě. Po tématech týkajících se klimatu a životního prostředí je ve společnosti obrovská poptávka a jiné politické strany ji rozhodně nemají jako nejvyšší prioritu. To mají pouze Zelení,“ dodává Magdalena Davis.

„Gratuluji nově zvolené dvojici. Myslím, že vytvoří skvělý tým a věřím, že se pod jejich vedením čeští Zelení připojí k dalším úspěšným zeleným stranám v Evropě. Budou mít plnou podporu celé evropské zelené rodiny,“ pogratuloval zvolené dvojici spolupředseda Evropských zelených Thomas Waitz, který je na sjezdu přítomen.

Sjezd bude pokračovat volbou místopředsedů a místopředsedkyň a řadových členů předsednictva. Celé obsazení předsednictva bude známo v neděli.


Magdalena Davis (@ZelenaDavis)je starostkou středočeského města Mníšek pod Brdy. Profesí je bioložka a doposud byla 1. místopředsedkyní strany. Byla zvolena 115 hlasy z 210.

Michal Berg (@MichalBerg) je členem vedení Evropských zelených a zastupitelem města Vsetín. Byl zvolen 141 hlasy z 211.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist