https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podnikatele-jsou-vdecni-alexandru-vondrovi-za-prosazeni-normy-euro-7.zachranuje-firmy-nejen-v-podkrkonosi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Podnikatelé jsou vděční Alexandru Vondrovi za prosazení normy Euro 7. Zachraňuje firmy nejen v Podkrkonoší

25. března 2024 | ODS
Europoslanec Alexandr Vondra navštívil Podkrkonoší, kde se setkal s klíčovými hráči automobilového průmyslu i s veřejností. Navštívil zde vrchlabský Techtronex, který navrhuje a vyrábí díly i pro ikonické motorky Harley-Davidson. Vydal se také do firmy Vitesco Technologies, která se specializuje na čistou mobilitu. Výjezd do Královéhradeckého kraje zakončil europoslanec Vondra veřejnou debatou s občany a příznivci ODS.

„Malé a střední podniky jsou hnacím motorem ekonomiky. Takové firmy pomáhají růst regionům a často přichází se zajímavými a inovativními nápady. Jedním z takových případů je vrchlabský Techtronex. Setkal jsem se se zaměstnanci i s majitelem. Ten mi děkoval za iniciativu a změkčení normy Euro 7. Podle jeho slov mu to zachránilo firmu. Jsem rád, že jsem mohl přispět svou troškou do mlýna a podpořit tuzemskou firmu,“ říká europoslanec Alexandr Vondra.

Během výjezdu navštívil také společnost Vitesco Technologies, která se věnuje udržitelné mobilitě a jistě patří k nejvýznamnějším podnikům Královéhradeckého kraje. „Firma Vitesco Technologies je ukázkou špičkové výroby pro celý svět. A i tady jsme mluvili o normě Euro 7. Shodli jsme se, že je nesmírně důležité udržet konkurenční řešení a podporovat vědu, výzkum a inovace,“ dodává Vondra.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist