https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podpora-vlastniku-lesu-na-likvidaci-kurovcove-kalamity-pokracuje-i-letos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Podpora vlastníků lesů na likvidaci kůrovcové kalamity pokračuje i letos

6. února 2020 | Královéhradecký kraj
Vlastníci lesních pozemků na území Královéhradeckého kraje se mohou na krajský úřad obrátit o pomoc při likvidaci kůrovcové kalamity i v letošním roce. Krajští radní schválili podmínky dotačního programu na asanaci napadeného dříví. Mezi vlastníky lesů hodlá kraj rozdělit 10 milionů korun.

„Kvůli rozsáhlým škodám způsobených kůrovcovou kalamitou poskytujeme majitelům lesních pozemků dotaci na těžbu napadeného dřeva a výstavbu oplocenek od loňského roku. V roce 2019 jsme žadatelům vyplatili přes 6 milionů korun. Předpokládáme, že vyplacená částka bude letos ještě vyšší. Letošní novinkou je, že souběžně s programem na asanaci kůrovcového dřeva pro majitele lesních pozemků zapojíme do dalšího dotačního programu jednotky sboru dobrovolných hasičů a jednotky požární ochrany jednotlivých obcí, které pomohou s likvidací napadeného dřeva a zároveň se zapojí do výsadby nových stromků,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Program je určený pro vlastníky lesních pozemků s výměrou do 50 hektarů. Dotace jim pokryje část výdajů vynaložených na těžbu a přiblížení napadeného kůrovcového dřeva k asanaci a na výstavbu oplocenek pro ochranu dřevin vysazených při obnově poničeného lesního porostu.

O dotaci lze požádat prostřednictvím dotačního portálu Královéhradeckého kraje do 30. října 2020. Do 6. listopadu pak žadatelé musí elektronické žádosti doručit písemně na krajský úřad. Od podání žádosti běží lhůta 90 dnů pro vyplacení finančních prostředků.

Kompletní informace o programu najdete na dotačním portálu Královéhradeckého kraje.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist