https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podporujeme-co-nejrychlejsi-vystavbu-zeleznicniho-spojeni-na-letiste-vaclava-havla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD Praha: Podporujeme co nejrychlejší výstavbu železničního spojení na Letiště Václava Havla

20. února 2020 | ČSSD Praha
Pražská sociální demokracie vítá rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 6, které podpořilo návrh SŽDC na železniční spojení z centra Prahy na Letiště Václava Havla s využitím tzv. jižní varianty tunelů.

„Dlouhodobě jsme podporovali propojení realizovat formou železničních tunelů, protože stávající železniční trať Prahu 6 zbytečně rozdělovala. Díky tunelu může na povrchu vzniknout zelený pás, který umožní prostupnost územím z Veleslavína až na Hradčanskou a může se stát příjemným místem pro trávení volného času. Navíc je pro nás důležité, že se uleví zejména Vokovicím, které jsou dnes přetížené automobilovou a autobusovou dopravou,“ uvedl poslanec Petr Dolínek (ČSSD), na jehož návrh ještě v pozici pražského radního pro dopravu schválila Praha v červnu 2017 hloubení železnice, která povede až do Středočeského Kladna. Mezi zastávkami Dejvice a Veleslavín tak byl podpořen tunel, který má usnadnit stavbu a následný provoz samotné železnice.

Dolínek současně uvedl, že mezi variantami, které se postupně objevovaly, neměl favorita. „Konkrétní vedení trasy je výsledkem složitých jednání mezi investorem, městskou částí a obyvateli, což je správný postup. Za zásadní považuji, aby bylo železniční spojení realizováno co nejrychleji. Proto jsem rád, že Praha 6 učinila rozhodnutí a projekt se může rozběhnout,“ zdůraznil Dolínek, podle nějž jde o klíčový projekt nejen z hlediska dopravy, ale rovněž kvality ovzduší a zlepšení životních podmínek na Praze 6.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist