https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podporujeme-mhd-zdarma-po-dobu-smogu-prikladem-je-napr-varsava
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zelení: Podporujeme MHD zdarma po dobu smogu, příkladem je např. Varšava

23. ledna 2017 | Zelení
Jedním z řešením aktuální smogové situace v Praze je motivace majitelů aut jezdi méně auty. Pražští zelení proto podporují opatření k zavedení MHD zdarma na omezenou dobu pod dobu smogové situace. Jedná se opatření, které již fungovala v některých městech na severu Moravy a aktuálně se využívá v polské Varšavě.

„Smog dusí Prahu a zvyšuje úmrtnost obyvatel. Je to nepřijatelné a jediné rychlé řešení je motivace obyvatel a návštěvníků využívat více MHD. Odlehčíme tím především plicím našich dětí a seniorů, kteří současné vysoké koncentrace znečistění těžce snáší,“ konstatuje předseda pražských zelených Ondřej Mirovský.

Aktuálně zasíláme Radě hl. města Prahy návrh na vyhlášení MHD zdarma již na zítřejší Radě 24. 1. 2017.

Kontakty:
Ondřej Mirovský, předseda Strany zelených v Praze, tel 724 833 286
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist