https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podporujeme-pozadavky-univerzitni-stavky-za-klima
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Podporujeme požadavky univerzitní stávky za klima

15. listopadu 2022 | Strana zelených
Spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis přišla osobně podpořit stávkující studenty a studentky v rámci univerzitní stávky za klima. „Přišla jsem studentům na Filosofickou fakultu UK osobně poděkovat za to, že nejsou zticha. A tak je podpořit v tom, aby se nenechali kýmkoli zastrašit. Dělají pro klíčové téma klimatu strašně moc,“ uvedla Magdalena Davis.

Podle Davis je z univerzitní stávky za klima zjevné, že mladší generace je frustrovaná z malého posunu, který se v oblasti ochrany klimatu zatím podařil. „Nemůžu mluvit za ně, ale sama to chápu tak, že studenty a studentky frustruje, že starší generace se chová jako by šlo o nějakou přechodnou fázi a ne nevratné a trvalé změny, které si zaslouží mnohem větší pozornost a urgentnější řešení,“ komentovala stávku Magdalena Davis.

Zelení podporují požadavky Univerzitní stávky za klima, tedy zejména aby vláda udělala z řešení klimatické krize maximální prioritu, přišla co nejdříve s konkrétními kroky na snižování emisí a aby transformace byla spravedlivá a demokratická.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist