https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podporujeme-vystavbu-metra-d-v-praze.brzdi-ji-bohuzel-zastupitelka-z-prahy-4-zvolena-na-kandidatce-piratske-strany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS Praha: Podporujeme výstavbu metra D v Praze. Brzdí ji bohužel zastupitelka z Prahy 4 zvolená na kandidátce Pirátské strany

17. června 2021 | ODS Praha
Pražská ODS na dnešním jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy jednomyslně podpořila výstavbu metra D a garanci finančního krytí úseku Pankrác – Nové Dvory.

„Primátor Hřib se snažil pražskou ODS vykreslit v médiích jako stranu, která sabotuje velké dopravní investice v Praze. To samozřejmě není a nebyla pravda, nic nesabotujeme. Projekt metra D konec konců vznikl a byl naplánován za primátorů ODS. Pro návrh současné koalice o financování geologického průzkumu metra D jsme v květnu 2019 nehlasovali z toho důvodu, že byl Radou města přijat za velmi podivných okolností. Poprvé v historii hlasovala Rada hlavního města o takto zásadní investici tajně a hlasovací lístky si tehdy pan primátor Hřib, podle svých vlastních slov, odnesl v kapse saka domů. Právě kvůli těmto podezřelým okolnostem jsme pod tento návrh na jednání tehdejšího Zastupitelstva své hlasy nepřipojili. Na rozdíl od Pirátů je pro nás transparentnost volených politiků skutečně důležitá. Výstavbu metra D podporujeme, netransparentní rozhodování politiků nikoliv,“ vysvětluje předseda pražské ODS, Tomáš Portlík.

„Primátor Hřib by si měl před tím, než začne někoho obviňovat ze sabotování metra D, zamést před vlastním prahem. Jediný, kdo v tuto chvíli reálně zdržuje výstavbu metra D, je zastupitelka na Praze 4, Ing. Marie Jelínková, zvolená na kandidátce Pirátů. Ta totiž proti výstavbě metra D podala námitku podjatosti. Žádám tedy pana primátora Hřiba, aby vyzval paní Jelínkovou, zvolenou na kandidátce Pirátů, aby svojí námitku stáhla a neblokovala a neprodražovala tuto pro Pražany mimořádně důležitou dopravní stavbu,“ dodává zastupitelka za ODS, Ing. Alexandra Udženija.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist