https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podzim-v-geoparku-joachima-barranda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Agentura Koniklec, o. p. s.: Podzim v Geoparku Joachima Barranda

14. října 2016 | Agentura Koniklec, o. p. s.
Autor: David Kunssberger, tel: 777239238
U příležitosti Týdne věd o Zemi pořádá Agentura Koniklec sérii akcí Podzim v Geoparku Joachima Barranda. Cyklus podzimních akcí v Geoparku Joachima Barranda navazuje na Týden věd o Zemi, připadající na polovinu října. Tato tradice je rozšířena v anglosaském prostředí a v ČR dosud není příliš známá. Od roku 1998 tradici udržuje The American Geosciences Institute http://www.earthsciweek.org/, ke kterému se přidávají další státy, resp. jejich národní geologické instituce a univerzity. Od roku 2011 vyhlašuje Týden věd o Zemi The Geological Society of London: http://www.geolsoc.org.uk/earthscienceweek. Geopark Joachima Barranda se k této tradici připojí cyklem „Podzim v geoparku“ a také v příštích letech bude Týden věd o Zemi spolu se svými partnery propagovat. Ve středu 19. 10. naváže na Týden věd o Zemi přednáška Mgr. Štěpána Raka „Zkamenělé poklady Barrandienu, aneb kam na zkameněliny v našem okolí“ v Muzeu Českého krasu v Berouně. V pátek 21. 10. je připravena tradiční vycházka studentů regionálního rozvoje po trase z Karlštejna do nitra Karlštejnské rezervace. V sobotu 22. 10. zveme na venkovní exkurzi „Výprava do prvohorního moře v okolí Radotína“. Provází Mgr. Lukáš Laibl ze Společnosti Národního muzea Hned následující den, v neděli 23. 10., je připraveno „Fotosafari“ vedené Dr. Michaelem Pondělíčkem po nejkrásnějších místech Českého krasu s podtitulem „Když zavane podzim, tak listy zezlátnou a Kras se na okamžik změní v kouzelnou říši Lorienu.“. Pozvánky na akce jsou zveřejněny na http://www.barrandien.cz/aktuality/102. V listopadu bude cyklus akcí pokračovat další venkovní exkurzí do lomu Kosov a fotografickou vycházkou s profesionály pro ty, kteří chtějí krásnou přírodu nejen vidět, ale také umět poutavě zachytit. Na počátku prosince si připomeneme 85 let od narození prof. Ivo Chlupáče a cyklus podzimních akcí uzavřeme. Podrobnosti a pozvánky na jednotlivé akce budou zveřejněny na stránkách www.barrandien.cz na facebookové stránce https://www.facebook.com/geopark.joachima.barranda. Srdečně také ještě na poslední chvíli zveme k účasti v prodloužené fotografické soutěži „Krásy krasu“ 2016 - http://www.barrandien.cz/fotosoutez/.
David Kunssberger, tel: 777239238 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist