https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podzimni-skola-pro-ovocnare-ceka-v-hostetine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZO ČSOP Veronica: Podzimní škola pro ovocnáře čeká v Hostětíně

31. července 2017 | ZO ČSOP Veronica
Autor: Hana Machů, tel: 739569264
Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, kterými jsou Bílé Karpaty poseté.

Byť je parné léto, zahrádkáři a ovocnáři se již těší na podzim a bohatou úrodu. Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, kterými jsou Bílé Karpaty poseté.

Zájemci o ekologické sadaření se mohou zúčastnit odborného semináře, který vede Ing. Stanislav Boček, PhD. Dozví se o tom, jak pečovat o sad, jak a proč podporovat biodiverzitu, o metodách prevence výskytu chorob a škůdců i o ochraně proti houbovým chorobám. Nezbytnými souvisejícími tématy jsou výživa stromů a péče o půdu.

Další připravovanou akcí je exkurze do krajiny ovocných stromů, jejímž průvodcem bude „potulný sadař“, odborník a ovocnář Ing. Ondřej Dovala. Exkurze je určena především pro majitele sadů a pěstitele, kteří se chtějí seznámit se starými odrůdami, které dodnes v krajině nalézáme. Seznámit se, uvidět, ochutnat. Navštíví rozsáhlý starý sad, budou moci posoudit proběhlé zmlazovací zákroky na jednotlivých stromech. Dozví se o obhospodařování zdejší krajiny, o mapování a záchraně starých krajových odrůd ovoce, o významu extenzivních sadů.

Na podzim bude také připravena exkurze ke zpracovatelům ovoce. Můžete se těšit například na poznání ekologické moštárny v Hostětíně, výrobce biolád ve Starém Hrozenkově, výrobce tradičních povidel a sušeného ovoce v Komni či na výrobce ovocných nápojů nebo lihovin.

Informace o připravovaných akcích naleznete na www.hostetin.veronica.cz. Na všechny akce je nutno se přihlásit. Kontakt: jan.talas@veronica.cz.
Hana Machů, tel: 739569264 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist