https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pojdte-s-nami-objevit-plzenske-zelene-poklady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Pojďte s námi objevit plzeňské zelené poklady!

28. března 2022 | Spolek Ametyst
Spolek Ametyst zve všechny milovníky přírody na komentované vycházky do plzeňské městské divočiny, které pořádá v květnu a červnu.

Putování za plzeňskými poklady je projekt věnovaný ekologické výchově a poznávání okolí ve městě Plzeň. V rámci projektu vznikla metodika pro terénní výuku a e-learning, který slouží pro seznámení se se základními principy péče na jednotlivých lokalitách - Ostrá Hůrka, Lobezský park, Mikulka, Hradiště a Zábělá. Projekt finančně podpořil Nadační fond Zelený poklad.

“Naším cílem je vzít žáky do přírody, kde chceme prostřednictvím zážitku a praktické činnosti podpořit jejich zájem o přírodu a dění v ní,” uvádí členka projektového týmu Lenka Prunerová ze Spolku Ametyst.

Spolek Ametyst nabízí pro žáky druhého stupně základních škol na území města Plzně terénní výukové programy do vybraných lokalit. Dále jsme pro veřejnost na jaro připravili komentované vycházky. První vycházka do Zábělé proběhne 27. 4. a 15. 6. se můžete těšit na procházku po okolí Lobezských jezírek.

O vycházkách nám prozradila více informací předsedkyně spolku Jana Pohlová: “Pokud máte rádi procházky v přírodě, určitě se s námi na jednu vydejte. Nejspíš vás překvapí, co všechno v okolí Plzně roste a žije. Náš lektorský tým si pro vás připravil zhruba dvouhodinovou procházku, při které budeme pozorovat a prozkoumávat živočichy a rostliny Plzně a povídat si o přírodě dostupné Plzeňanům.”

Bližší informace k připravovaným akcím naleznete na webu www.ametyst21.cz nebo Facebooku a Instagramu @spolekametyst.cz. Pokud vás zaujal projekt Putování za plzeňskými poklady a chcete se o něm dozvědět více, případně zjistit více zajímavostí o Ostré Hůrce, Lobezském parku, Mikulce, Hradišti nebo Zábělé, navštivte webovou stránku www.plzenskepoklady.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist