Lucie Macháčková "> Pokračuje distribuce biokyblíků - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pokracuje-distribuce-biokybliku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Pokračuje distribuce biokyblíků

4. června 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V těchto dnech pokračuje distribuce tzv. biokyblíků – malých nádob na sběr bioodpadu, které jsou určeny pro domácnosti v bytových domech. Cílem je snížit množství odpadů končící na skládkách.

V rámci pilotního projektu v roce 2023 bylo rozdáno 900 biokyblíků na ulicích Pod Morávií, Krátké a Lidické. „Jelikož následná analýza odpadu ukázala, že v sídlištní zástavbě končí stále mnoho organického odpadu v nádobách na směsný odpad, rozhodli jsme se v rozdávání biokyblíků pokračovat. Přikoupili jsme dalších 1080 kusů a pokračujeme v distribuci na ulicích Štefánikově, Dukelské, Sokolovské, Štramberské, Erbenově atd. Důslednějším tříděním pomůžeme nejen životnímu prostředí, ale také ušetříme. Ceny skládkování totiž neustále rostou, což může mít vliv na další růst místních poplatků za odpady, kterému bychom se rádi vyhnuli,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček, jenž má v gesci oblast životního prostředí a roznosu biokyblíků se ujal osobně.

Do biokyblíků lze vhazovat biologický odpad rostlinného původu a poté jej vysypat do hnědého kontejneru s nápisem BIO, kterých je na kopřivnických sídlištích rozmístěno celkem osmašedesát. Obsah těchto kontejnerů putuje na kompostárnu, kde je znovu využit. „Do biokyblíků lze vyhazovat uvadlé květiny, odpad ze zeleně, zbytky ovoce a zeleniny, pecky, čajový a kávový odpad včetně filtrů a ubrousků, piliny, hobliny či skořápky. Naopak nepatří do nich zbytky vařených jídel, maso, kůže, kosti, oleje nebo plastové sáčky a pytle. Na gastroodpad a použité oleje existují speciální sběrné nádoby,“ uvedla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí s tím, že co do kyblíků patří a nepatří, je na nich podrobně vypsáno.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist