https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pokracuji-pripravy-presunuti-brnenskeho-zeleznicniho-uzlu-k-rece
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Pokračují přípravy přesunutí brněnského železničního uzlu k řece

22. ledna 2019 | MD ČR
Správa železniční dopravní cesty připravuje rozdělení železničního uzlu Brno na jednotlivé stavby, začínají diskuse nad architektonickým vzhledem nádraží a postup v přípravě Severojižního kolejového diametru. Aktuální stav dnes projednával řídící výbor Železničního uzlu Brno.

V rámci jednání, na kterém se představilo nové vedení města Brna, bylo potvrzeno, že všechny zúčastněné strany, tedy MD, SŽDC, SFDI, město Brno i Jihomoravský kraj jednoznačně potvrzují společnou ambici pokračovat v přípravě této stavby ve variantě, kterou loni v květnu schválila centrální komise ministerstva, tedy v odsunuté variantě brněnského železničního uzlu u řeky.

Členové řídícího výboru byli informováni, že v návaznosti na vydané územní rozhodnutí se ze strany SŽDC již připravuje rozdělení celého uzlu na jednotlivé stavby, diskutovala se rovněž otázka přístupu k architektonickému vzhledu osobního nádraží i přednádraží, stejně tak další postup v přípravě Severojižního kolejového diametru. Bylo dohodnuto, že mezi jednotlivými aktéry bude podepsáno memorandum, které vymezí směr a přístup k další vzájemné spolupráci na tomto velmi důležitém dopravním projektu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist