Barbora Bartušková Večlová "> Pokusy na zvířatech v ČR nechceme! Virální video s plačícím Benem Cristovao má pokračování! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pokusy-na-zviratech-v-cr-nechceme-viralni-video-s-placicim-benem-cristovao-ma-pokracovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Pokusy na zvířatech v ČR nechceme! Virální video s plačícím Benem Cristovao má pokračování!

8. listopadu 2021 | Svoboda zvířat
Autor: Barbora Bartušková Večlová, tel: 604604372
Sběr podpisů pod občanskou iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech pokračuje. Jen v ČR ji za pár dnů podepsalo více jak 66 tisíc lidí, čímž bylo dosaženo více jak čtyřnásobku minimálního počtu podpisů za ČR. Neuvěřitelná lavina podpisů se strhla po tom, co organizace Svoboda zvířat spolu s Benem Cristovao, Veronikou Čermák Mackovou, Dewii, Janou Strykovou a dalšími spustila video, kde osobnosti projevují bezprostřední emoce při pohledu na reálné záběry z laboratoří. Video s názvem A jak zareagujete na utrpení zvířat Vy? vidělo za jediný den skoro 1,2 milionu lidí. Nyní je tu pokračování, ve kterém jsou odhalena vyjádření všech zúčastněných celebrit. A jejich reakce dojímají celou naši zemi.

Co chtějí celebrity a Svoboda zvířat tímto videem dokázat?

Podpořit Evropskou občanskou iniciativu, kterou mají na svědomí organizace na ochranu zvířat z celé Evropy. Hlavním cílem iniciativy je, jak sám název napovídá, přijetí plánu na postupné ukončení pokusů na zvířatech v celé Evropské unii. Od začátku září, kdy byla iniciativa spuštěna, ji podepsalo přes 265 tisíc lidí, musí se však nasbírat alespoň 1 milion podpisů z celé EU, aby se požadavkům iniciativy začala Evropská komise věnovat. Právě proto se rozhodli ruku k dílu přiložit i české celebrity. Většina z nich si z toho ale odnese zážitek na celý život.

“Ve finále ta pravda je strašně jednoduchá, ale tak bolí, že jí radši zavřem a jedeme dál,” říká hned v úvodu videa Ben Cristovao se slzami v očích. Přiznal také, že by tuto pravdu radši sám neviděl, ale pro pomoc zvířatům s touto spoluprací souhlasil.

“Nikdo není schopnej tohle dokoukat bez toho, aniž by necítil nějakou bolest...Takovéhle týrání a trápení zvířat by v téhle době už nemělo dávno existovat,” podotýká Anežka Chudlíková alias Not So Funny Any. Tlumočnice a učitelka Zdenka se dokonce neubránila a při pohledu na kruté záběry použila sprostá slova.

“Když si každý řekne jo, já taky přispěju a bude nás hodně, tak to má fakt obrovský vliv a myslím si, že poslední dobou jsme důkazem toho, že když se lidi spojí, tak to má efekt. Takže čím víc lidí dá najevo, že to není fér a že nechtějí, aby se to dělo zvířatům, tak ty firmy, které to dělají, se tomu budou muset přizpůsobit,” uvedla Veronika Čermák Macková.

“Já bych hrozně ráda, kdyby už se to konečně hlo, kdybychom už vystoupili z téhleté černé doby a a začali vnímat zvířata jakou součást týhle planety, která má sakra právo na důstojný životy”, končí video svým přáním Olga Plojhar Bursíková.

V dokumentárním spotu vystupují Ben Cristovao, Anežka Chudlíková alias Not So Funny Any, Dewii, Veronika Čermák Macková, Jana Stryková, Dominika Býmová, Olga Plojhar Bursíková, Zdeňka Haismanová a Viktor Bosák v režii Jakuba Jahna.

Lidé mohou iniciativu podepsat na stránkách www.zapokusybezzvirat.cz.

Video se známými osobnostmi: https://www.instagram.com/p/CVKaLMXDyd3/

Video s vyjádřením osobností: https://www.instagram.com/tv/CWAo0xpjCkQ/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR0QOQgxEw3RQpq1r83aVm__Mc_Ao_QaLanxRxtf-yTq6bk0imSklHu0LY8

Více informací na
www.zapokusybezzvirat.cz, www.svobodazvirat.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist