https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/policiste-se-strazci-krnap-v-akci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Policie ČR: Policisté se strážci KRNAP v akci

16. června 2023 | Policie ČR
Do terénu vyrážíme na čtyřkolkách.

Nejenom v zimních měsících, ale i ve zbytku roku, se ve společných hlídkách se strážci Krkonošského národního parku (KRNAP) zaměřujeme na dodržování pravidel v Krkonoších. V uplynulých dnech prováděli vrchlabští a špindlerovští policisté preventivní činnost zaměřenou na dodržování pravidel v oblasti dopravy. Naším cílem byly vrcholové partie KRNAP, a to v okolí obce Strážné, Hříběcí a Dvorská bouda, Dále pak v oblastech Dolního Dvora a Černého Dolu, V okolí Tetřevích Bud a Cihlářské boudy.

„Zaměřili jsme se na dodržování povolení vjezdu, ale naší pozornosti neunikli ani motorkáři či řidiči čtyřkolek jezdící ve volném terénu. Na čtyřkolkách naši policisté zdolali vzdálenost zhruba 120 km a zkontrolovali asi dvacítku vozidel. V rámci této kontrolní činnosti uložili jednu pokutu, a to v případě, kdy u sebe neměl řidič řidičský průkaz,“ dodává plk. Mgr. Pavel Škandera, ředitel územního odboru Trutnov.

Preventivní a kontrolní činností se snažíme společně předcházet porušování právních předpisů a pravidel platných v Krkonošském národním parku, a to i v obtížně přístupném terénu, kde jsou čtyřkolky pro policisty neocenitelným dopravním prostředkem. V zimě policisté využívají hojně skialpy.

"Přítomnost našich policejních hlídek i v obtížně dostupném terénu si klade za cíl v maximální míře odradit případné přestupce od vstupu do zakázaných oblastí či mimo turisticky vyznačené cesty. Naším úkolem je však v předstihu také předcházet porušování všech právních předpisů, které v tomto specifickém území platí. Cílem je nejen ochránit přírodu, ale také životy a zdraví osob, jimž může porušením pravidel hrozit nebezpečí. Této činnosti se naše policejní hlídky věnují v průběhu celého roku, nejen v průběhu rekreačních sezón," upřesňuje úkol policistů v rámci tohoto počinu plk. Mgr. Pavel Škandera a jedním dechem dodává, že do terénu se policisté budou ruku v ruce se strážci KRNAP i nadále za účelem šíření prevence a vykonávání kontrol vydávat také.

„Jsme rádi, že máme možnost sloužit společně s policisty. Je to dobrým signálem veřejnosti, že území národního parku bedlivě hlídáme a aktivně čelíme jednomu z největších problémů, který na území KRNAP máme. Tím jsou právě nelegální vjezdy do chráněného území,“ říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Apelujeme na návštěvníky rekreačních středisek, aby dodržovali pravidla na území KRNAP, aby se chovali ohleduplně k přírodě a jako řidiči i k dalším účastníkům silničního provozu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist