Veronika Hešíková "> Pomáháme minimalizovat dopady ničivého požáru Českého Švýcarska na cestovní ruch - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pomahame-minimalizovat-dopady-niciveho-pozaru-ceskeho-svycarska-na-cestovni-ruch
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: Pomáháme minimalizovat dopady ničivého požáru Českého Švýcarska na cestovní ruch

21. listopadu 2022 | MMR ČR
Autor: Veronika Hešíková, tel: 705 894 932
Národní park České Švýcarsko se postupně vzpamatovává z ničivého lesního požáru, který propukl v sobotu 23. července nedaleko Hřenska. Zdevastoval přes tisíc hektarů lesních ploch a několik domů. Obyvatelé se museli evakuovat. Při hašení, které trvalo téměř tři týdny, se vystřídalo zhruba 6 000 hasičů a 400 kusů techniky.

Po uhašení lesního požáru, nejrozsáhlejšího v novodobých dějinách České republiky, se na místo vypravil také místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, aby s místními probral, jaká by byla nejúčinnější forma pomoci. Sešel se se starostou Hřenska Zdeňkem Pánkem, zástupci hasičských jednotek, které se na hašení podílely, a to včetně dobrovolných hasičů, i s místními podnikateli.

„Hned z počátku jsem říkal, že v tom podnikatele nemůžeme nechat. Sám jsem se byl na místě zkázy přesvědčit, jak to tam vypadá a jak je příroda i infrastruktura zničená. Nyní plním svůj závazek. Ministerstvo pro místní rozvoj finančně podporuje ubytovací vouchery, které vydává Ústecký kraj. Máme na to zhruba 5 milionů,“ představil ministr Ivan Bartoš společný produkt, který vzešel z jednání pracovní skupiny.

Pro podnikatele v cestovním ruchu Ministerstvo pro místní rozvoj také připravuje nové podpůrné programy, které jsou primárně určeny k podpoře veřejné struktury a marketingu v ČR. Těch budou moci využít i žadatelé ze zasaženého území. Ještě v letošním roce bude vyhlášena výzva, která jim může pomoci s marketingovými aktivitami. Pomáhá také agentura CzechTourism, která spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj. Do zasažených území láká turisty a pomáhá s propagací.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist