https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pomoc-na-obnovu-uzemi-osvobozenych-od-islamskeho-statu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Pomoc na obnovu území osvobozených od Islámského státu

22. března 2017 | Úřad Vlády ČR
Autor: Martin Ayrer
Vláda reaguje na aktuální vývoj v Iráku, kde jednotky Globální koalice proti ISIS vytlačují tzv. Islámský stát z jeho pozic.

Dnes se členové kabinetu shodli na vyčlenění 25 milionů korun na poválečnou obnovu Iráku v roce 2017. Příspěvek bude použit na stabilizaci osvobozených území a na podporu projektů odminování, dekontaminace a rekonstrukce válkou zničené infrastruktury tak, aby se váleční uprchlíci mohli co nejrychleji vrátit do svých domovů.

O výši příspěvku bude spojence informovat Lubomír Zaorálek na setkání ministrů zahraničních věcí Globální koalice proti ISIS, které se uskuteční ve Washingtonu již dnes, 22. března.

Pomoc České republiky se nesoustředí pouze na Irák. Například v červenci 2016 vláda souhlasila s vysláním pomoci v hodnotě 40 milionů korun na zlepšení životních podmínek obyvatelů uprchlického tábora Azraq na severu Jordánska.
Martin Ayrer tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist