https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pospisil-vyzyva-poslance-aby-podporili-zprisneni-trestu-za-tyrani-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Pospíšil vyzývá poslance, aby podpořili zpřísnění trestů za týrání zvířat

11. února 2019 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzývá poslance ostatních parlamentních stran, aby v úterý podpořili zařazení novely trestního zákoníku zpřísňující tresty za týrání zvířat k projednání v Poslanecké sněmovně.

TOP 09 předložila novelu zákona proti týrání zvířat loni v červnu. Od té doby už třikrát podala návrh na předřazení bodu na jednání sněmovny. Pokaždé ale narazila na nedostatečnou podporu.

„Vyzýváme poslance, aby o ochraně zvířat jen nemluvili do médií, ale pro řešení problému skutečně něco dělali. Vysoké tresty za nezávažnější formy trestného činu týrání zvířat neplní jen funkci represivní, ale slouží také jako prevence,“ říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Týrání psů a fenomén množíren jsou dnes celospolečenským tématem, obzvláště pak v České republice. Dnešní právo ale bohužel neumožňuje takové jednání dostatečně postihovat.

„Trestních oznámení jsou za rok podány desítky až stovky, nepodmíněný trest ale soudy udělily jen několika pachatelům. Takový poměr je neadekvátní,“ dodává předseda TOP 09.

Téma v posledních dnech vznesl i premiér Andrej Babiš. Ten se dříve při hlasování o předřazení bodu v jednom případě neúčastnil hlasování a ve dvou případech se hlasování zdržel. Nyní dostane další příležitost, aby ve stopách TOP 09 uštědřil brutálnímu zacházení se zvířaty výraznou ránu.

Výsledky posledního hlasování: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68898

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist