https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/postoj-dosluhujiciho-kladenskeho-primatora-volfa-zdrazi-lidem-cestovani-verejnou-dopravou-upozornuje-koalice-opravime
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Postoj dosluhujícího kladenského primátora Volfa zdraží lidem cestování veřejnou dopravou, upozorňuje koalice Opravíme Kladno (Piráti a STAN)

26. července 2022 | Česká pirátská strana
Odmítnutí vedení kladenské radnice dohodnout se na spolufinancování veřejné dopravy se Středočeským krajem bude mít od 1. září 2022 výrazné dopady na komfort cestujících i jejich peněženky.

„Za koalici Opravíme Kladno dlouhodobě upozorňujeme, že v otázce spolufinancování veřejné dopravy jedná vedení města proti zájmům občanů. Neochota se dohodnout teď řadě lidí zdraží cestování. V situaci, kdy město dostalo nabídku, která by zachovala komfort cestujících a nestála městský rozpočet ani korunu navíc, to považujeme za ostudné,“ komentuje situaci kandidát na primátora za Opravíme Kladno Roman Hájek (Piráti).

„Konec uznávání pražské Lítačky v městských linkách není jen krokem o několik let zpátky, ale také komplikací pro ty, kteří si Lítačku předplatili s tím, že na ní mohou cestovat i po Kladně,“ dodává.

Opatření, které Středočeský kraj představil v tiskové zprávě z 25. července, nejvíce dopadnou na cestující z okrajových částí města. Obyvatelé Švermova přijdou o přímé autobusové spojení na Prahu. Kvůli dezintegraci linek MHD ze systému PID se jim navíc cestování násobně prodraží, platit totiž budou jak v městském autobuse, tak v autobuse na Prahu. Komfort cestování se sníží i lidem ze sídliště Rozdělov-sever, kam nově nebude zajíždět linka č. 330.

„Kvalitní veřejná doprava je jednou z našich hlavních priorit a zkušenosti napříč krajem ukazují, že cestou k udržitelné a komfortní dopravě je právě integrace,“ uvádí Roman Hájek. Integrovaná doprava je levnější pro cestující i městský rozpočet, navzdory populistickým vyjádřením současného primátora Volfa přitom integrace neznamená, že by město ztratilo možnost rozhodovat o vedení linek a slevách.

Opravíme Kladno je koalice Pirátů a Starostů pro komunální volby 2022 v Kladně, kterou vede nakladatel a kulturní organizátor Roman Hájek.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist