Olga Růžičková "> Potká puštík puštíka? Vydejte se s námi v Třeboni za sovím houkáním! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/potka-pustik-pustika-vydejte-se-s-nami-v-treboni-za-sovim-houkanim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Potká puštík puštíka? Vydejte se s námi v Třeboni za sovím houkáním!

13. února 2023 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Olga Růžičková, tel: 775588932


Třeboňská záchranná stanice zve všechny zájemce na druhý ročník akce zvané „Výprava za sovím houkáním“. Večerní vycházka s povídáním o sovách a poslechem jejich hlasů v terénu se uskuteční v sobotu 18. února 2023 v Třeboni, v parku u Schwarzenberské hrobky. Sraz účastníků je v 17:00 hodin před Kioskem u hrobky. Těšit se lze i na setkání s netradičním průvodcem, ochočeným puštíkem Bíbou. Sovy jsou tajuplní noční letci, se kterými se dnes setkáme nejen v „divoké“ přírodě, ale velmi často i v přírodních zákoutích měst. Některé druhy začínají hnízdní sezónu velice brzy, někdy již během ledna a února. Právě nyní je proto ideální doba k poslechu typických sovích hlasů, jež provází námluvy a obhajobu hnízdních teritorií. „V sobotu 18. února zveme všechny zájemce na společnou vycházku do parku u třeboňské Schwarzenberské hrobky. V 17:00 se sejdeme před Kioskem u hrobky, odkud se vydáme na dobrodružný průzkum parku. Věříme, že se nám podaří uslyšet puštíky obecné či kalouse ušaté, o jejichž pobytu v parku víme z minulých let“, zve Olga Růžičková z Třeboňské záchranné stanice. „Nejen děti určitě ocení možnost pohladit si hebká pera sovy pálené, prohlédnout si zblízka soví vývržek nebo si ohmatat výří pařát. A stejně jako vloni se všichni mohou těšit i na setkání s naší trvale handicapovanou ochočenou pomocnicí, paní puštíkovou Bíbou“, dodává s úsměvem Martina Němcová, druhá z průvodkyň na akci. Na závěr je třeba ještě upozornit, že je dobré se teple obléci a hodit se může také baterka. Akce se nebude konat v případě silnějších srážek nebo větru, ve špatném počasí totiž sovy nehoukají. Sledujte proto FB nebo webové stránky Třeboňské záchranné stanice pro aktuální informace.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist