https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/potkejte-se-s-netopyry-v-zameckem-parku-v-treboni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Potkejte se s netopýry v zámeckém parku v Třeboni

13. srpna 2019 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Eva Cepáková, tel: 732 615 295
Podvečerní program s netopýry určený pro malé i velké návštěvníky je připraven na pátek 16. srpna od 18:00 hodin v zámeckém parku v Třeboni. Akce se koná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry, jež se u nás během srpna a září odehrává již po třiadvacáté, a to na více než 50 místech po celé republice.

Podvečerní program s netopýry určený pro malé i velké návštěvníky je připraven na pátek 16. srpna od 18:00 hodin v zámeckém parku v Třeboni. Akce se koná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry, jež se u nás během srpna a září odehrává již po třiadvacáté, a to na více než 50 místech po celé republice. Setkání s netopýry proběhne v zámeckém parku v bezprostřední blízkosti Domu přírody Třeboňska, za nepříznivého počasí pak v jeho vnitřních prostorách. Expozice přibližující přírodu a lázeňství na Třeboňsku budou návštěvníkům netopýří noci po celou dobu akce rovněž přístupné.
„Zveme na zajímavou akci, během které zažijete dobrodružnou netopýří stezku plnou zábavných úkolů pro děti i dospělé, zblízka si prohlédnete ochočené handicapované netopýry a vyslechnete přednášku o životě a ochraně letounů. Na závěr se společně s odborníky vypravíme na malou vycházku na hráz rybníka Svět, spojenou s pozorováním netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru“, přibližuje Marie Jirková z Domu přírody Třeboňska.
„Netopýři se v Česku vyskytují nejen v lesích či ve volné krajině. Řada našich druhů žije v těsné blízkosti člověka například v panelových a rodinných domech, činžácích či v chatách. Je proto důležité seznamovat širokou veřejnost se způsobem života a možnostmi nekonfliktního soužití s těmito pozoruhodnými živočichy. Každoročně konaná Mezinárodní noc pro netopýry je k tomu výbornou příležitostí“, doplňuje Eva Cepáková z ČESON.

Akci pořádají Česká společnost pro ochranu netopýrů ve spolupráci s Domem přírody Třeboňska, Českým nadačním fondem pro vydru a Správou státního zámku Třeboň. Akce se koná v rámci projektu finančně podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist