https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/povedlo-se-schvaleno-vystavba-logistickych-a-obchodnich-center-na-nejkvalitnejsi-pude-by-mela-skoncit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Povedlo se - schváleno! Výstavba logistických a obchodních center na nejkvalitnější půdě by měla skončit

24. června 2020 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Na zemědělském výboru v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky prošly naše návrhy týkající se lepší ochrany vody, půdy a diverzity krajiny.

„Mám z toho obrovskou radost a doufám, že v červenci to schválí i celá Sněmovna ve třetím čtení. Půdu i vodu musíme více chránit, je to naše bohatství,“ připomněl Marian Jurečka, který navrhoval, aby skončila výstavba logistických a nákupních center na nejlepších půdách I. a II. třídy ochrany.

Dalším návrhem, který na výboru prošel je vodní zákon, díky němuž bude možné více chránit vodu jako nenahraditelnou složku životního prostředí a přírodního zdroje.

A do budoucna by měla skončit výstavba logistických a nákupních center na nejlepších půdách I. a II. třídy ochrany. Tuto půdu musíme daleko lépe chránit a pečovat o ni, abychom jí mohli využívat pro zemědělské účely. Musíme také zachovat větší diverzitu krajiny a umožnit, aby plantáže dřevin bylo možné zřizovat i na půdě s I. a II. stupněm ochrany. Zde může vydatně pomoci snížit větrnou a vodní erozi, přispět k větší biodiverzitě či schopnosti více zadržovat pudu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist