https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/povodne-v-chorvatsku-zasazena-je-polovina-zeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ADRA ČR: Povodně v Chorvatsku: zasažena je polovina země

23. května 2023 | ADRA ČR
Chorvatsko postihly nejhorší povodně za posledních 83 let, zasažena je polovina země. Nejvíce jsou nyní ohrožena města Karlovac a Hrvatska Kostajnica, kterým hrozí zaplavení. Přes 57 000 lidí bylo významně zasaženo, celkový počet lidí, na které mají povodně dopad, je ale mnohem vyšší. Bylo zaplaveno několik skladů s potravinami, potravou pro dobytek a rozsáhlé zemědělské plochy.

"Dvacet let jsme budovali centrum pro hippoterapii. Během pár hodin je vše pryč. Podařilo se nám zachránit koně, ale veškeré vybavení venkovních i vnitřních prostor je zničeno. Mám pocit, že vše, do čeho jsem investovala svůj život, je zničeno." Anita Trstenjak, Sisak

Do pomoci na místě je od prvních chvil zapojena ADRA Chorvatsko, nejvíce v oblasti řeky Una. Zasahuje ve 12 vesnicích, 1676 lidem bylo zajištěno náhradní ubytování. Další pomoc se týká především čištění a obnovy domácností, zemědělských budov atd. Zaměřuje se také na zajištění pitné vody, potravinovou pomoc i zajištění potravy pro zvířata. V další fázi pak dojde k postupnému čištění studní a vodní infrastruktury, odstranění sutin obydlí a zajištění vysoušení i k poskytování materiální pomoc (nábytek, spotřebiče).

ADRA Česká republika v tuto chvíli poskytla 36 vysoušečů z našeho skladu humanitární pomoci. V další fázi podpoříme následnou pomoc prostřednictvím ADRA Chorvatsko částkou 100 000 Kč.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist