https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pozadujeme-zverejneni-auditu-a-okamzite-zastaveni-vyplaceni-dotaci-agrofertu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Požadujeme zveřejnění auditu a okamžité zastavení vyplácení dotací Agrofertu

31. května 2019 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
Předsedové opozičních stran zastoupených v Poslanecké sněmovně se po zveřejnění nových informací o střetu zájmů Andreje Babiše usnesli na společném postupu. Andrej Babiš je podle auditu Evropské komise ve střetu zájmů a Česká republika bude velmi pravděpodobně muset vracet všechny evropské dotace, které získal Agrofert. Naše společné požadavky jsou následující:

1. Okamžité zveřejnění výsledků a závěrů auditu.
2. Okamžité zastavení vyplácení všech dotací a programů směrem k holdingu Agrofert.
3. Na úterní schůzi Sněmovny chceme zařazení mimořádného bodu k této kauze.
4. Odpověď Evropské komisi nesmí být připravována členy vlády za hnutí ANO.

„Jak víte dobře, Česká republika v tuto chvíli bude reagovat na stanovisko Evropské komise a bude psát odpověď. Není možné, aby tuto odpověď psali členové hnutí ANO. Členové vlády musí hájit zájmy České republiky, nikoliv zájmy Agrofertu a Andreje Babiše. Máme tedy jasný požadavek, aby odpověď České republiky na stanovisko komise byla připravena těmi členy vlády, kteří nejsou členy hnutí ANO a tím se zaručila objektivita, nestrannost, a hlavně obhajoba zájmů České republiky, nikoliv obhajoba zájmu Agrofertu a Andreje Babiše,“ uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist