Tereza Klinkerová "> Pozvánka na seminář s exkurzí Příběhy domů 2023 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pozvanka-na-seminar-s-exkurzi-pribehy-domu-2023
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

EKODŮM z.s.: Pozvánka na seminář s exkurzí Příběhy domů 2023

31. března 2023 | EKODŮM z.s.
Autor: Tereza Klinkerová, tel: 73325047
22-23.4. proběhne v Praze seminář o trvale udržitelné výstavbě a přírodních stavebních materiálech. Přednášet budou architekti spolu s klienty a také odborníci na pasivní domy či dřevostavby.

Spolek Ekodům srdečně zve na sedmý ročník semináře, který zprostředkuje setkání mezi lidmi se zájmem o domy navrhované a stavěné v duchu trvalé udržitelnosti, zejména s využitím přírodních stavebních materiálů.
Během soboty uslyšíte několik příběhů domů, které vypráví architekt domu spolu s jeho obyvateli. Navíc se můžete těšit na odborné přednášky spojené s aktuálními trendy v oblasti udržitelného stavitelství (přehled typů dřevostaveb, principy komplexního navrhování pasivních domů či jak na návrh přírodní zahrady.) V rámci semináře bude prostor pro společnou diskuzi, o přestávkách možnost osobní konzultace s odborníky. Připraven je také doprovodný program - stánky s ukázkami různých materiálů a konstrukčních řešení, praktická ukázka hliněných omítek a samozřejmě občerstvení. Každý účastník si domů odnese také tištěný sborník.
Seminář se uskuteční v prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí.
V neděli seminář pokračuje exkurzí společným autobusem na jihozápad od Prahy. Cestou bude navštíveno několik vybraných domů. Po domech návštěvníky provedou jejich majitelé a někde i stavitelé či architekti. Takto lze nejlépe načerpat inspiraci konkrétních řešení, zažít si působení přírodních domů na vlastní kůži. Účastníci budou mít možnost si s majiteli popovídat o reálných zkušenostech se stavbou i bydlením. Exkurzi ocení zejména ti, kdo uvažují o vlastní stavbě, nebo si na přírodní materiály chtějí osobně sáhnout.

Důležité informace, podrobný program a možnost přihlášení naleznete na webu akce:
https://www.pribehydomu.cz/
Stále přibývající informace o semináři jsou také na facebooku:
https://www.facebook.com/events/587752629604387?active_tab=about
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist