https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pozvanka-na-tiskovou-konferenci-k-uklidu-ceska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ukliďme Česko z.s.: Pozvánka na tiskovou konferenci k úklidu Česka

31. března 2018 | Ukliďme Česko z.s.
Autor: Radek Janoušek, tel: 777 176 675
Dobrý den do redakcí,
zveme vás na tiskovou konferenci ministra Richarda Brabce k celorepublikové úklidové akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko", kterou společně pořádají spolek Ukliďme Česko z.s. a ČSOP.

Dobrý den do redakcí,
zveme vás na tiskovou konferenci ministra Richarda Brabce k celorepublikové úklidové akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko", kterou společně pořádají spolek Ukliďme Česko z.s. a ČSOP. Ministr Brabec na ní představí ministerskou iniciativu zaměřenou proti nadužívání plastů.
Pořadatelé "Ukliďme svět, ukliďme Česko" shrnou výsledky loňského ročníku, zhodnotí stav přípravy letošního ročníku, jehož hlavní úklidová akce startuje v sobotu 7. dubna. Představí i novinky a zajímavosti z přípravy letošních úklidů, které proběhnou na souši i na českých řekách, tradičně se připojí brněnská městská policie s akcí "jehla", proběhne komixová soutěž pro děti a fotosoutěž pro veřejnost.

Rezort životního prostředí akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko" dlouhodobě podporuje, letos se k ní mj. Národní park Šumava přidává pětidenní akcí s cílem vyčistit šumavské stezky, cesty, studánky.

„Jsem opravdu fanouškem této akce po celou dobu její historie, zdá se, že naši společnost oslovila, spojuje ji každým rokem víc a víc, jen jen za loňský rok přibylo o deset tisíc dobrovolníků navíc a jejich počet se pomalu blíží laťce 100 tisíc. Když se podíváte v ulicích měst nebo obcí, když zavítáte do přírody a dokonce i do našich národních parků, řekněte si - jen víc takových projektů, které nás probouzí z netečnosti k tomu nejcennějšímu, co máme, k našemu životnímu prostředí. Díky Ukliďme svět, ukliďme Česko společně bojujeme proti černým skládkám, proti literingu, proti zcestnému nakládání s odpadem. Právě proto Ministerstvo životního prostředí přichází i s iniciativou # dostbyloplastu . Doufám, že se nám společně s restauracemi a občerstveními v nákupních centrech, kavárnami nebo fast foody a jejich zákazníky podaří zredukovat haldy plastů, které dnes a denně používáme a v mžiku vyhazujeme,“ říká ministr Brabec.

čas a místo TK:
úterý 3. 4. 2017 od 11 hod. v budově MŽP, Vršovická 65, Praha 10 (místnost 900 v přízemí)

TK se zúčastní:
Richard Brabec, ministr životní prostředí
Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z.s.
Radek Janoušek, Ukliďme Česko z.s.
Kateřina Landová, Český svaz ochránců přírody
Petra Střelečková, Správa Národního parku Šumava
Jan Dvořák, tiskový mluvčí Správy Národního parku Šumava

Svou účast na TK potvrďte prosím do 3. 4. 2017 do 9 hod. na e-mail: tiskove@mzp.cz.

Tip: Ve stejný den (tj. 3. 4. 2018) se koná jedna z mnoha úklidových akcí v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Zaměstnanci firmy Mall.cz budou ve spolupráci s Prahou 7 a iniciativou StreetGardening od rána do cca 15.00 h uklízet a sázet zeleň na pražském ostrově Štvanice. Možnost natočení záběrů z uklízení „in natura“.

Místo: https://www.google.cz/maps/@50.0967987,14.4471716,101m/data=!3m1!1e3?hl=cs

Možnost přijet autem. Kontakt na koordinátorku: Katarína Klíčová, tel.: +420 777 877 544, katarina.klicova@mallgroup.co

Radek Janoušek, tel: 777 176 675 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist