https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pracovni-jednani-ministra-dopravy-a-spoju-ceske-republiky-ing-jaromira-schlinga-v-hlavnim-meste-litevske-republiky-vilniusu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MDS ČR: Pracovní jednání ministra dopravy a spojů České republiky Ing. Jaromíra Schlinga v hlavním městě Litevské republiky Vilniusu a v přístavu Klajpeda

14. března 2002 | MDS ČR
Ve dnech 12. – 14. března 2002 se uskutečnilo na pozvání litevského ministra dopravy a spojů Zigmantase Balcytise pracovní jednání ministra dopravy a spojů České republiky Ing. Jaromíra Schlinga v hlavním městě Litevské republiky Vilniusu a v přístavu Klajpeda.

Ministr dopravy a spojů ČR J. Schling se také sešel s ministrem hospodářství Litevské republiky Petrasem Česnou.

Hlavními tématy pracovních rozhovorů s ministry, ale také s primátory Vilniusu a Klajpedy, představiteli Seimu a městských samospráv byla nová česká legislativa spojená s privatizací Českých drah, železniční přepravou v České republice, výstavbou a financováním nových koridorů. Dalším stěžejním tématem byla integrace do Evropské unie s akcentem na kapitolu „Doprava“, napojení silniční, železniční, vodní a letecké dopravy s Litvou a se sousedními státy, včetně členských zemí EU.

Specifickou problematiku jednání tvořila pomoc při řešení problémů infrastruktury, městské hromadné dopravy velkých litevských měst a dodávky trolejbusů a autobusů z České republiky.

Litevská strana s potěšením přijala rekapitulaci akcí, které vláda České republiky prostřednictvím Ministerstva dopravy a spojů ČR realizovala v minulém roce v Litevské republice v rámci rozvojové pomoci Litevské republice.

Vzhledem k tomu, že velvyslanectví ČR v Litevské republice vykonává funkci Kontaktní ambasády NATO, byl program završen oficiální návštěvou LITNAVY (Lithuanian NAVY) za účasti ministra Schlinga, zástupců kontaktní ambasády a nejvyšších důstojníků LITNAVY.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist