https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-13-mesto-kam-slunce-chodi-spat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ÚMČ Praha 13: Praha 13 – město, kam slunce chodí spát

19. dubna 2005 | ÚMČ Praha 13
Autor: Samuel Truschka
To je název výstavy, kterou připravil odbor životní prostředí Úřadu městské části Praha 13 u příležitosti oslavy Dne Země 2005. Výstava pojednává o ochraně a tvorbě životního prostředí jedné velké městské části na jihozápadě Prahy. Praha 13 je nejen nejmladší čtvrtí hlavního města, charakteristickou svými sídlišti a nákupními centry. Má také bohaté kulturní a přírodní dědictví a pyšní se řadou lokalit, významných z geologického, botanického nebo zoologického hlediska, které lákají vědce i turisty. Výstava zahrnuje množství fotografií i vysvětlujících textů a díky mapám návštěvník neztrácí přehled, kde se konkrétní lokalita nachází.

Vernisáž výstavy, které se zúčastní starosta Prahy 13 David Vodrážka, proběhne ve čtvrtek 21. dubna ve 13 hodin na Ministerstvu životního prostředí, ve Vršovické ulici 65, 4. poschodí. Zde bude expozice otevřena pro všechny návštěvníky ministerstva až do 20. května. V srpnu a září bude výstava umístěna na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí v Nových Butovicích a poté bude putovat po školách a dalších institucích, které o ni projeví zájem.

Jste srdečně zváni!
Samuel Truschka tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist