https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-7-chce-dopravu-klidnejsi-a-bezpecnejsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MČ Praha 7: Praha 7 chce dopravu klidnější a bezpečnější

24. srpna 2016 | MČ Praha 7
Praha 7 usiluje o zklidnění dopravy na svém území a zvýšení bezpečnosti pro všechny účastníky silničního provozu. Bezprostředně po otevření tunelového komplexu Blanka došlo k úpravám ulice Veletržní, v současnosti dochází ke zklidnění křižovatky ulic Heřmanova a Bubenská a připravuje se projekt „Zóna 30“.

„Otevření tunelu Blanka přineslo úbytek aut v oblasti Letné. To nám umožňuje plánovat dopravu na našem území tak, aby byla klidnější a bezpečnější. Přesvědčili jsme se, že zklidnění ulice Veletržní, kde téměř před rokem došlo k odebrání jízdního pruhu a přidání parkovacích míst a cyklopruhů, nijak nenarušilo plynulost místní dopravy. Opatření vedoucí k bezpečnější a ohleduplnější dopravě nyní chceme rozšiřovat také na další místa Prahy 7,“ uvedl Ondřej Mirovský, zástupce starosty Prahy 7.

Do konce tohoto týdne budou završeny stavební práce na křižovatce ulic Bubenská x Heřmanova. V uplynulých týdnech zde Technická správa komunikací realizovala modernizaci světelného signalizačního zařízení spojenou se zklidněním křižovatky. Došlo zde k redukci jízdních pruhů, díky níž zde mohla vzniknout nová parkovací místa. Přidány byly také cyklopruhy, bezpečně oddělné od automobilového provozu. Zároveň se zvýšila bezpečnost chodců. Došlo k rozšíření chodníků, zkrácení přechodu pro chodce přes Heřmanovu ulici či doplnění chybějícího přechodu přes napojení garáží. Křižovatka byla také bezbariérově upravena pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

MČ Praha 7 v současné době rovněž zpracovává projekt „Zóna 30“. Součástí tohoto projektu jsou návrhy změny organizace dopravy na Letné spočívající v omezení rychlosti projíždějících vozidel z 50 km/h na 30 km/h. Do zóny by měla být zahrnuta převážná většina komunikací od ulice Bubenská směrem na Letnou. Vyjmuty z ní budou hlavní komunikace, jako jsou ulice Veletržní, Milady Horákové a Korunovační.

„Předpokládáme, že si na plošné snížení rychlosti na Letné budou řidiči chvíli zvykat, domníváme se však, že je to krok správným směrem, který funguje v řadě evropských měst. Snížení rychlosti na třicítku umožní nejen bezpečnější pohyb chodců a cyklistů, ale sníží rovněž hlukovou zátěž z projíždějících aut,“ řekl místostarosta Ondřej Mirovský.

Projekt „Zóna 30“ je aktuálně ve fázi zpracování a projednání s odbornými organizacemi města. Po dokončení této fáze bude záměr představen občanům na veřejném projednání.

Vizualizace rekonstrukce a zklidnění ulic Bubenská a Heřmanova: http://www.praha7.cz/files/=75700/Rekonstrukce_a_zklidn%c4%9bn%c3%ad_ulic_Bubensk%c3%a1_a_He%c5%99manova.jpg
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist