https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-financne-podpori-vystavbu-cyklostezek-i-dalsi-projekty-mestskych-casti-v-oblasti-dopravni-infrastruktury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Praha finančně podpoří výstavbu cyklostezek i další projekty městských částí v oblasti dopravní infrastruktury

24. května 2022 | Hl. město Praha
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila poskytnutí dotací na přípravu a realizaci projektů v oblasti dopravní infrastruktury v celkové výši 177 127 000 Kč. Finanční příspěvky budou směřovat do výstavby nových cyklostezek, bezbariérových přechodů nebo například pěších propojek. Mezi úspěšné žadatele se řadí městské části Praha 8, Praha 9, Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha-Běchovice, Praha-Čakovice, Praha-Dubeč, Praha-Klánovice, Praha-Lysolaje, Praha-Satalice a Praha-Vinoř.

„Projekty městských částí, které uspěly s žádostí o dotace, by měly začít vznikat ještě v letošním roce a aktuálně jsou ve vysokém stupni projektové přípravy. Jedná se o nové stavby, o výkupy pozemků či financování zhotovení projektové dokumentace, případně o dofinancování již dokončených staveb. Konkrétně by se mělo například jednat o projekt rekonstrukce cyklostezky A2 v úseku Šaldova-Negrelliho viadukt pro Prahu 8, který získá 12 milionů korun, záměr Čakovic na výstavbu cyklostezky A27 včetně lávky přes železniční trať za 39 milionů korun nebo o druhou etapu projektu Letňanského korza za 13,5 milionu korun,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Pražští radní rozhodli, že mezi městské části rozdělí dotace na akce v oblasti dopravní infrastruktury v celkové hodnotě 177 127 000 Kč. Podpořeny budou projekty cyklostezek, bezbariérových přechodů, pěších propojek nebo třeba i záměr na zpevnění cesty kolem Ctěnického rybníku.

Všechny projekty, které získaly příslib dotace, podporují aktivní dopravu a jsou v souladu s dopravní politikou hlavního města. Podpora aktivní dopravy je taktéž v souladu s Plánem udržitelné mobility Prahy a okolí, který byl schválen v Zastupitelstvu hl. m. Prahy v květnu roku 2019. Výhodou projektové přípravy a realizace ze strany městských částí je místní znalost, schopnost lépe připravit majetkoprávní vypořádání v dohodě s místními vlastníky a zajistit projednání s dotčenými orgány státní správy. Městské části projevily aktivní přístup a podporované projekty řeší problémy na jejich území.

Dotace je poskytována na základě žádosti příslušné městské části v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, která specifikuje konkrétní účel, náklady a na co bude použita. Přidělení prostředků městským částem bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém jednání tento týden.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist