https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-ma-novou-lavku-pro-pesi-a-cyklisty-v-ulici-ke-krizi-v-uhrinevsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Praha má novou lávku pro pěší a cyklisty v ulici Ke Kříži v Uhříněvsi

14. září 2022 | Hl. město Praha
V ulici ke Kříži byla ve středu 14. září 2022 za přítomnosti představitelů hlavního města a zástupců městské části Praha 22 uvedena do provozu nová lávka. Sloužit bude pěším i cyklistům, aby už nemuseli překonávat sedmimetrový zářez, ve kterém leží silniční spojka mezi ulicemi Přátelství a K Dálnici, pomocí dvou schodišť a frekventovaného přechodu.

„Nová lávka výrazně zlepší prostupnost a pomůže pěším a cyklistům, kteří díky ní už nebudou muset chodit a jezdit po rušné ulici Přátelství. Naším cílem je, aby byla Praha bezpečná a bezbariérová. Jsem rád, že celá akce ve spolupráci s městskou částí Praha 22 a stavitelem se uskutečnila bez problémů,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Tento složitý a nepříliš bezpečný způsob přechodu nebyl pro chodce ani pro cyklisty, natož pro maminky s kočárky, vhodný. Naše městská část přitom patří k demograficky nejmladším v celé Praze, a tak je frekvence používání podobných míst právě mladými rodinami s kočárky opravdu velká. Opravdu nám to vadilo, a tak jsme rádi, že další z dopravních bariér u nás díky této lávce padla," uvádí starosta městské části Praha 22 Tomáš Kaněra.

Most určený pro pěší i cyklisty vyprojektoval Radek Vašátko a postavila jej stavební firma HOBST a.s. Jedná se o stavbu s horní mostovkou, která je založena na ocelobetonovém rámu a její celková délka je 51 m, rozpětí činí 32 m a na výšku má 7,7 m.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist