https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-porada-diskuzi-o-novem-evropskem-bauhausu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Praha pořádá diskuzi o Novém evropském Bauhausu

9. června 2021 | Hl. město Praha
Hlavní město Praha ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) pořádá dnes, ve středu 9. června, v Centru městského plánování a architektury (CAMP) od 19.00 diskuzi o vlajkovém projektu Evropské komise nazvaném Nový evropský Bauhaus. Jeho cílem je vytvořit prostor pro setkávání, v němž budou navrženy nové způsoby bydlení ctící závazky European Green Deal (Zelené dohody pro Evropu), tedy uhlíkové neutrality do roku 2050.

Projekt, jehož název se odkazuje na jednu z nejvýznamnějších škol umění, designu a architektury 20. století, si klade nemalé cíle. Je jím udržitelná Evropa současně podporující inkluzivitu a estetiku. Projekt je založený na principu spolupráce mezi lidmi z různých oborů, ať už jde o inženýry, vědce, umělce, designéry, podnikatele či architekty v rámci ČR i na evropské a globální úrovni.

„Nový Bauhaus může být akcelerátorem iniciativ, které se již v našem městě dějí, a jejich propojením s evropskou zelenou dohodou. Věřím, že zlepšení kvality života lze dosáhnout postupnými strategickými kroky a zapojením občanů, podniků, umělců a výzkumných pracovníků do nových forem spolupráce a implementovat tak Nový evropský Bauhaus na místní úrovni,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Nový evropský Bauhaus tedy přivádí Zelenou dohodu pro Evropu do oboru bydlení a vyzývá ke kolektivnímu úsilí, které povede k návrhu a realizaci udržitelné a inkluzivní budoucnosti, v níž se budeme cítit dobře a která také bude mít krásný vzhled.

„Ve škole připravujeme v mezinárodním prostředí mladé lidi v oboru architektura a urbanismus, který v sobě tři hlavní témata programu Nového evropského Bauhausu nese ve svém DNA. Bez dobře fungující a široké spolupráce nevznikají hodnotné projekty. Pojem "hodnotný" vždy znamenalo skloubení umělecké, technické i technologické stránky projektu a tam udržitelnost samozřejmě patří,“ řekla Regina Loukotová z České komory architektů.

„K tomu, aby Praha výrazně snížila svůj klimatický dopad a zároveň se stala dostupnějším a krásnějším městem, bude nutná blízká spolupráce odborníků z mnoha různých disciplín a sektorů, vzájemná komunikace občanů i politiků a inspirace od jiných českých a evropských měst. Jsem rád, že Nový evropský Bauhaus nám poskytuje další příležitost a prostor, aby taková propojení mohla vznikat,“ dodal Petr Škvařil z ImpactHubu.

Na diskuzi promluví:
Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy
Petr Škvařil, ImpactHub
Soňa Jonášová, Institut Cirkulární Ekonomiky
Regina Loukotová, Česká komora architektů
Jan Lukačevič – NATO 2030 Young Leaders
Pavla Pelčíková, IPR

Moderátor:
Jiří Jaroš - IPR

Rezervace míst v CAMPu je zde: https://goout.net/cs/listky/bauhaus-spirit/heej/

Návštěvníci se musí prokázat písemným dokladem, že splňují jednu z následujících podmínek:
* 14 dní od ukončeného očkování
* do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19
* negativní antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší než sedm dní.

Akce probíhá také online, stream můžete sledovat zde: https://www.campuj.online/zive
Dotazy můžete klást pomocí aplikace slido.com pod heslem #campujonline.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist