https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-schvalila-zhotovitele-geotechnickeho-pruzkumu-chybejici-casti-mestskeho-okruhu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Praha schválila zhotovitele geotechnického průzkumu chybějící části Městského okruhu

3. února 2020 | Hl. město Praha
Pražští radní dnes rozhodli o zhotoviteli geotechnického průzkumu pro chybějící část Městského okruhu. Je jím společnost SGG-PUDIS Soubor staveb MO, která pro zbývajících 30 % Městského okruhu, Blanku 2, provede celkem 81 vrtů hlubokých mezi 100 až 150 metry. Geotechnický průzkum navazuje na dendrologický a biologický průzkum, bude stát 18 846 675,- Kč bez DPH a je součástí prací pro vyhotovení dokumentace pro územní rozhodnutí.

Bude trvat deset měsíců a začne v březnu, nicméně bude záležet na klimatických podmínkách.

„Geotechnický průzkum poskytne nezbytné informace pro dokumentaci pro územní rozhodnutí a projektanty dokumentace pro územní rozhodnutí. Následujících deset měsíců prozradí zásadní poznatky o vlastnostech hornin v oblasti, podzemích vodách nebo zemině. Některé z poznatků budeme dále podrobovat i laboratorním zkouškám,” řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Posuny s Městským okruhem jsou zcela zásadní. Konečně existují smysluplné konkrétní plány, ty doposud chyběly. Nyní má Praha nové aktualizované řešení, které maximálně rozvinulo všechny požadavky na moderní řešení nejen trasy Městského okruhu, ale i dotvoření souvisejícího území zpracované do nové urbanisticko-dopravní studie. Sleduje citlivější začlenění předmětné dopravní stavby do urbanizovaného území hlavního města, v důsledku čehož předpokládá větší rozsah tunelových úseků.

„Důležitý je také mentální posun, kdy se o okruhu začalo uvažovat úplně jinak. Nechceme v Praze dálnici, ale důležitou obchvatovou komunikaci, která bude nábojem i potenciálem pro další rozvoj hlavního města. I proto vše řešíme společně s náměstkem pro územní rozvoj Petrem Hlaváčkem,” dodal Scheinherr.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist