https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-svym-dotacnim-programem-pomuze-71-sportovistim-s-vysokou-energetickou-narocnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Praha svým dotačním programem pomůže 71 sportovištím s vysokou energetickou náročností

13. června 2022 | Hl. město Praha
Hl. m. Praha v souvislosti s rapidním zvyšováním cen energií a s tím spojeným i nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť v dubnu vyhlásilo dotační program, jehož cílem bylo zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Do programu se přihlásilo 74 projektů, z nichž 71 projektům odbor školství navrhl poskytnutí dotace v celkové výši 24 940 000 korun.

„Tímto programem Praha reagovala na nepříznivou situaci, která vlivem pandemie byla extrémně složitá jak pro provozovatele sportovišť, tak i pro celý podnikatelský segment. Pro řadu provozovatelů bylo skokové navýšení cen energie mnohdy až likvidační, čemuž jsme chtěli zabránit. Proto se na takové situace snažíme vždy reagovat rychle a vytvořit takové formy podpory, které je udrží i nadále v chodu,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral.

Odbor školství se celkem zabýval počtem 74 projektů, z nichž 71 projektům bylo navrženo poskytnutí dotace a 3 projekty byly vzhledem k nesplnění formálních záležitostí vyhodnoceny k neposkytnutí.

Dotace jsou určeny na mimořádnou podporu provozu sportovních zařízení (plaveckých bazénů s minimální délkou 25 metrů, zimních stadionů a ostatních sportovních zařízení na území hlavního města Prahy) zasažených zvýšením cen energií alespoň o 50 % oproti období předcházejícímu roku 2022.

Radě hl. m. Prahy byl dnes předložen návrh ke schválení jednotlivých dotací nepřesahujících částku 200 tisíc korun a návrh na poskytnutí dotací přesahující 200 tisíc korun, který bude schvalovat zastupitelstvo.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist