https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-ziskala-prostredky-na-usporna-opatreni-zatepli-bytove-domy-a-vybuduje-zelene-strechy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Praha získala prostředky na úsporná opatření, zateplí bytové domy a vybuduje zelené střechy

24. července 2023 | Hl. město Praha
Hlavní město Praha v pondělí schválilo příjem finančních prostředků z ministerstva životního prostředí na investice do úsporných opatření.

Rada hlavního města Prahy v pondělí schválila přijetí finančních prostředků v celkové výši 31 090 849 korun. Tyto prostředky pochází z programu Nová zelená úsporám, jehož cílem je podpořit ekologické a udržitelné projekty v hlavním městě České republiky, a Operačního programu život Operačního programu životní prostředí 2014–2020.

Konkrétně se jedná o projekty na zateplení panelových domů Roháčova 30 a Blahoslavova 2-10 v městské části Praha 3, které zlepší nejen energetickou a finanční náročnost budov samotných, ale také vylepší domy novou omítkou. Dalším investičním záměrem jsou nové zelené střechy na objektech Základní školy Bratří Venclíků na sídlišti Černý Most, které zvýší komfort využití budov, sníží náklady na provoz a navodí příjemnou atmosféru.

„Snažíme se využít peněz od ministerstva životního prostředí v maximálním rozsahu na aktivity, které bychom dělali, i kdyby nám tyto peníze stát umožnil využít dle našeho uvážení,“ uvedl Zdeněk Kovářík, člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist