https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/praha-ziskava-na-stupnich-vitezu-za-spinu-v-ovzdusi-z-dopravy-za-rok-2016-zlato-stribro-i-bronz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pražské matky: Praha získává na stupních vítězů za špínu v ovzduší z dopravy za rok 2016 zlato, stříbro i bronz!

13. prosince 2018 | Pražské matky
Ministerstvo životního prostředí představilo v pondělí 10. 12. 2018 emisní analýzu zpracovanou Českým hydrometeorologickým ústavem pro nové Plány zlepšování kvality ovzduší (PZKO), které mají nahradit dosavadní PZKO, soudně zrušené pro nedostatečnou konkrétnost. Podle této analýzy zaujímá aglomerace Praha za rok 2016 ve srovnání s ostatními zónami a aglomeracemi ČR v množství emisí jednotlivých znečišťujících látek vztažených na plochu hodnoceného území:

* první místo v případě NOx, VOC a benzenu
* druhé místo v případě PM10 a olova
* třetí místo v případě PM2,5, B(a)P, arsenu, kadmia a niklu
* sedmé místo v případě SO2

Pro úplnost připomínáme, že pražské emise (kromě SO2) pocházejí převážně z automobilové osobní přepravy.

Více se o představení analýzy dozvíte ze zápisu Vratislava Fillera z organizace Auto*mat (http://www.prazskematky.cz/wp-content/uploads/PZKO-10-z%C3%A1pisky-Vr.-Fillera.pdf). Celou analýzu naleznete zde: http://www.prazskematky.cz/wp-content/uploads/PZKO_CZ01_APZ.pdf

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Štemberk

13.12.2018 17:29
A bude hůř. Praha zaspala s výstavbou Městského okruhu i P+R. To mělo být urychleně řešeno, aby bylo možné omezit automobilovou dopravu v centru města.
Návrhy Auto*matu vesměs bývají úplně kontraproduktivní, pan Ing. Filler by si měl přiznat svůj díl spoluodpovědnosti na těchto negativních výsledcích.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist