Zdeňka Drahná "> Právě vychází kniha Toulky pojizerskou minulostí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prave-vychazi-kniha-toulky-pojizerskou-minulosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Green Mango: Právě vychází kniha Toulky pojizerskou minulostí

6. září 2022 | Green Mango
Autor: Zdeňka Drahná, tel: 607 742 650
Kniha Toulky pojizerskou minulostí předkládá místním patriotům a milovníkům české krajiny a historie putování Horním Pojizeřím od pramene Jizery po Železný Brod. Jan Luštinec, autor rukopisu, věhlasný historik a jedinečný vypravěč, zve čtenáře do krajiny svého dětství, do kraje neodmyslitelně spojeného s řekou Jizerou.

Přijměte pozvání autora knihy – Jana Luštince – k dobrodružnému putování: „Jizera. K této řece mám zcela mimořádný vztah. Již kdysi dávno jsem začal vnímat, že jizerské údolí při horním toku se liší od jiných míst. Jizera zůstala živorodou tepnou krajiny, radostí milovníků krásy. Pojďme se na ni podívat. Zkusme jít chvíli po proudu jejich peřejí a hledat časy, jejichž stopu se dosud nepodařilo zcela vymazat.“

Knihu lze rozdělit na dvě části. První pojednává o historii Horního Pojizeří a druhá část jsou kapitoly z dějin jednotlivých obcí, které leží při řece. Texty dokreslují černobílé ilustrace významných pamětihodností i zajímavostí daných obcí a měst. Jejich autorkou je výtvarnice Eliška Štěpová. Toulky pojizerskou minulostí vycházejí ve čtvercovém formátu (22 x 22 cm) a rozsahu 224 stran.

Kniha bude k dispozici na pultech informační center, u všech dobrých knihkupců nebo k zakoupení přímo od vydavatele (objednávky mailem na objednavky@greenmnago.cz). Doporučená maloobchodní prodejní cena je 399 Kč.

Krátkou ukázku knihy najdete zde: https://www.krasneknihy.cz/product/toulky-pojizerskou-minulosti/

Kniha vznikla s přispěním Libereckého kraje, měst Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou, Jablonec nad Jizerou, obcí Kořenov, Poniklá, Jestřabí v Krkonoších, Roprachtice, Víchová nad Jizerou, Háje nad Jizerou, Bystrá nad Jizerou, Benešov u Semil, Jizerky pro vás, o. p. s. a společností Rautis, a. s. a Emba, spol. s. r. o.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist