https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prazane-by-meli-v-mistech-lovu-divocaku-dodrzovat-nektera-pravidla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Pražané by měli v místech lovu divočáků dodržovat některá pravidla

8. března 2017 | Hl. město Praha
Hlavní město Praha v současné době intenzivně řeší přemnožení divokých prasat v území mezi městskými částmi Praha 14, Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi. Současně však vyzývá občany, kteří tuto lokalitu navštěvují, aby dodržovali některá základní pravidla.

„Přijali jsme několik rychlých opatření a problém s přemnoženými divokými prasaty se podařilo zklidnit. I přesto je ale třeba tu situaci řešit systémově a velmi brzy bychom měli mít připravený návrh opatření jak, abychom podobné situaci dokázali předejít do budoucna,“ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Jsem v častém spojení s paní primátorkou, která si přeje být o každém vývoji situace informována. Mohu ale říct, že operativní opatření, se kterými paní primátorka přišla, se ukázala jako přínosná,“ doplnila starostka Horních Počernic Hana Moravcová.

Intenzivní odlov přemnožené černé zvěře v současné době provádí celkem sedm externích lovců, kteří dostali povolenky od mysliveckého spolku Horní Počernice.

Protože se jedná o lokalitu hojně využívanou Pražany k procházkám a venčení domácích zvířat, měli by mít lidé na paměti několik základních bezpečnostních pravidel. Především by se měli pohybovat pokud možno pouze po vyznačených cestách a není-li to nutné, nevstupovat do nepřehledných a neprostupných porostů, které zvířata využívají ke svému úkrytu. Psi by pak měli být pod stálým dohledem, nejlépe na vodítku. Tato doporučení by měla minimalizovat riziko střetu mezi návštěvníky této lokality a volně žijícími živočichy včetně divokých prasat.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist