Vojtěch Jochim "> Prázdniny s Brontosaurem opět propojí dobrovolnictví, zážitky a vzdělávání - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prazdniny-s-brontosaurem-opet-propoji-dobrovolnictvi-zazitky-a-vzdelavani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Prázdniny s Brontosaurem opět propojí dobrovolnictví, zážitky a vzdělávání

19. června 2023 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Vojtěch Jochim, tel: +420 604 584 915
Letní program Prázdniny s Brontosaurem, určený zejména aktivním mladým lidem, i v letošním roce propojí zážitky, dobrovolnickou pomoc přírodě i památkám a seberozvojové aktivity. Zájemci si mohou vybrat z desítek tematicky široce zaměřených táborů v tuzemsku i v zahraničí.

Program Prázdniny s Brontosaurem, určený zejména lidem ve věku 15-26 let, tvoří vlajkovou loď Hnutí Brontosaurus už od jeho počátků v polovině sedmdesátých let. Jde o desítky letních táborů, jejichž unikátnost spočívá v propojování zážitků, dobrovolnictví a vzdělávacích aktivit. Účastníci si tady užijí hry, cyklistiku, pěší putování, vodáctví nebo kemping. Zároveň je však čeká také kosení luk, pomoc na stanici pro divokou zvěř, úklid lesů a další užitečné práce.

To vše je navíc doplněno tematickými vzdělávacími a seberozvojovými aktivitami. „Účastníci tábora na pomoc jihomoravským luhům absolvují exkurze do lužního lesa, dobrovolníci obnovující hrad Templštejn se budou podílet na archeologickém výzkumu, na táboře Cestičky se zase učí organizačním dovednostem,” vyjmenovává programový ředitel Brontosaura Dalimil Toman. „Dáváme tím našim táborům přidanou hodnotu a zároveň se tak snažíme systematicky vychovat mladou generaci lídrů pro boj se současnými lokálními i globálními problémy, což je jedním z hlavních cílů našeho hnutí.”

Díky dlouhé tradici i velikosti organizace je možné si vybrat z širokého spektra akcí. „Někde více pracujeme, jiné akce jsou naopak zaměřené spíše zážitkově. Dobrodružné povahy mohou vyjet i za hranice do Srbska a Rumunska,” přibližuje Toman. „A přestože jsou tábory určeny převážně mladým lidem, nezapomínáme ani na starší generace či naopak děti. Na své si tak přijdou dobrodruzi, motivovaní dobrovolníci, rodiče s dětmi i ti, kteří si chtějí jen na několik dní oddechnout od ruchu civilizace. Celý přehled je dostupný na našich webových stránkách.”

Jako každoročně bude celý program zakončen zářijovým Potáborovým festivalem, kde se setkají účastníci jednotlivých táborů, nasdílejí si vzájemně své zážitky a zkušenosti, užijí si živé koncerty či workshopy, a zúčastní se poslední hromadné dobrovolnické činnosti celého letošního ročníku programu.

Hnutí Brontosaurus vzniklo roku 1974 s cílem vzbuzovat zájem o životní prostředí a zábavnou formou v tomto duchu rozvíjet své členy i přidružené dobrovolníky. V současnosti provozuje přes 40 tzv. základních článků, klubů i dětských oddílů, které se věnují péči o přírodu, organizaci zážitkových pobytů či výchově mládeže. Vedle ČR hnutí pomáhá také v Rumunsku, Srbsku, na Ukrajině a v Malém Tibetu.
Vojtěch Jochim, tel: 420 604 584 915
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist