https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prazska-plynarenska-podava-pomocnou-ruku-odberatelum-dpi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Pražská plynárenská podává pomocnou ruku odběratelům DPI

10. listopadu 2021 | Hl. město Praha
Městská společnost Pražská plynárenská je připravena v případech, kdy se někteří odběratelé zemního plynu aktuálně setrvávající v režimu DPI (dodavatel poslední instance) dostanou v rámci souvisejících plateb do neúnosných finančních problémů, řešit jejich situaci individuálně na základě jednotlivých žádostí. To se týká i případného snížení výše záloh u těch odběratelů, kteří o uvedené budou mít sami zájem, protože společnost nepředpokládá, že by tento krok vyhovoval každému. Pro výše uvedené účely je zřízena zvláštní emailová adresa reklamaceweb@ppas.cz, kam se odběratelé mohou obracet.

„Jsem rád, že obě společnosti, v nichž má Praha majetkovou účast, přistoupily k možnosti platit sníženou zálohu pro zákazníky, kteří přešli do režimu dodavatele poslední instance. S ohledem na situaci na trhu s energiemi a k vysokým aktuálním tzv. slotovým cenám lze doporučit všem zákazníkům brzký odchod z režimu dodavatele poslední instance, a to s ohledem, že standartní tarify dodavatelských společností jsou na nižší úrovni než sazba v režimu dodavatele poslední instance. Je nutno si uvědomit rizika setrvání v režimu dodavatele poslední instance a využití odkladu platby záloh s tím, že plnou částku budu muset uhradit v budoucnu,“ říká radní pro oblast správy majetku a majetkových podílů Jan Chabr a dodává: „Snížení záloh lze vnímat jako prostředek, jak uhradit mimořádně vysoký nárůst, nikoli jako trvalé řešení. Apelujeme také na Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby pro jedince, kteří se dostanou v tomto důsledku do složité finanční situace, připravilo vhodný program pomoci.“

Pražská plynárenská však dále rozhodně nedoporučuje odběratelům v režimu DPI odkládat, popřípadě neprovádět úhradu předepsaných zálohových plateb nebo tyto snižovat, neboť se tím připraví o výhodu z dočasně prominuté DPH 21 % a v konečném efektu tím situaci nijak nevyřeší, ale naopak spíše zkomplikují.

V případě nedostatečných zálohových plateb reálně nepokrývajících spotřebu plynu v režimu DPI při současných tržních cenách v jeho rámci lze totiž následně očekávat vysoký nedoplatek v konečném vyúčtování, jehož úhrada může odběratelům způsobit velmi závažné a obtížně řešitelné problémy. Tento nedoplatek bude navíc navýšen o již zmíněné DPH, které by odběratelé při včasné a úplné úhradě záloh platit nemuseli.

Pražská plynárenská apeluje na odběratele setrvávající v režimu DPI, aby v tomto zůstávali pouze zcela nezbytnou dobu a co nejrychleji si našli svého stálého dodavatele, u kterého získají výrazně výhodnější podmínky. V případě, že zvolí Pražskou plynárenskou, lze přechod snadno uskutečnit online prostřednictvím webu Zákaznický portál (ppas.cz).
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist