https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prazske-stromy-dostaly-novy-kabat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Agentura Koniklec, o. p. s.: Pražské stromy dostaly nový kabát

11. července 2016 | Agentura Koniklec, o. p. s.
Autor: David Kunssberger, tel: 777239238
Web, který je průvodcem po památných a významných stromech, přibližuje obyvatelům i návštěvníkům metropole zajímavé stromy již více než 6 let. Původně vznikl jako součásti diplomové práce na České zemědělské univerzitě v Praze. Narůstající zájem veřejnosti o téma stromů podnítil jeho další rozvoj. První pocty se webu dostalo u koncem roku 2010, kdy začal být pro svoji hodnotu archivován Národní knihovnou ČR, aby jeho obsah byl přístupný i pro další generace. Nová podoba webu vznikla v rámci projektu spolufinancovaného z Programu švýcarsko-české spolupráce, který připravila a uskutečňuje Agentura Koniklec, o. p. s., “Věřím, že nová podoba webu se bude návštěvníkům líbit a pohodlně se dostanou k zajímavým informacím a tipům na výlety,” říká autor webu Pražské stromy Aleš Rudl, který se tématu již dlouhou dobu věnuje napsal o velikánech v Praze i několik publikací. Snadná cesta za pozoruhodnými stromy Prahy Novinkou je nejen přehledná grafika, ale také od základu nově vytvořený přehled památných stromů hlavního města Prahy. Stromy v něm lze filtrovat nejen podle městských částí, ale například i podle správních obvodů. Dřeviny lze též hledat přímo v mapě, která je propojena s databází stromů. Databáze významných stromů Prahy, jejíž nová podoba je součástí webu, je již svým rozsahem výjimečná. Jsou v ní zařazeny pozoruhodné dřeviny města, ke kterým se váží nejrůznější příběhy či zajímavosti. „Databáze vzniká na základě podnětů veřejnosti, odborníků, vlastním šetřením i za pomoci městských částí a průběžně je proto rozšiřována,“ říká dendrolog Aleš Rudl. „Jsem rád, že jsme mohli být nápomocni při tvorbě nové podoby webu, který se již dlouho těší pozornosti široké veřejnosti a svým obsahem je inspirací i pro další regiony ČR. Věřím, že nový web posune prezentaci tématu významných stromů veřejnosti na novou úroveň“ říká Mirek Lupač, ředitel Agentury Koniklec, o. p. s., která se ve spolupráci s webem prazskestromy.cz tematice významných stromů již několik let věnuje. Web Pražské stromy najdete na adrese www.prazskestromy.cz.
David Kunssberger, tel: 777239238 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist