https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prazskym-volebnim-lidrem-strany-zelenych-je-ondrej-liska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Pražským volebním lídrem Strany zelených je Ondřej Liška

8. února 2010 | Strana zelených
Dne 6. února 2010 se v Praze na Novotného lávce sešla krajská konference Strany zelených v Praze. Delegáti znovu otevřeli kandidátku pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které původně schválili v červenci loňského roku. Výsledkem jejich jednání byla shoda na tom, že pražským volebním lídrem SZ bude předseda strany a poslanec Ondřej Liška. Z druhého místa do parlamentu kandiduje pražská zastupitelka Zuzana Drhová a na třetím místě je gay aktivista Jiří Hromada.

Delegáti pražské krajské konference v sobotu 6. února zvolili volebním lídrem pražské kandidátky SZ Ondřeje Lišku, který získal 90 % hlasů. Na druhém místě kandiduje pražská zastupitelka Zuzana Drhová, ze třetího místa herec a gay aktivista Jiří Hromada.

Ondřej Liška své zvolení lídrem kandidátky Strany zelených komentoval slovy: „Děkuji pražským delegátům za mimořádně silnou podporu. Jsem připraven jít do otevřeného boje s našimi konkurenty. Zelení nabízejí alternativu k levicovému populismu ČSSD i k cynickému neoliberalismu ODS a TOP 09. Nejsme vpravo ani vlevo – jsme zelení. Naše politika má obsah i hmatatelné výsledky. Krédem zelených je kvalita života a principiální odpor proti korupčnímu kartelu. Právě v Praze dostává dnes životní prostředí i demokracie na frak. I to je důvod, proč má moje kandidatura v Praze zásadní význam,“ zdůrazňuje pražský lídr SZ Ondřej Liška.

„Nedávná analýza asociace ekologických organizací Zelený kruh konstatovala, že poslanci Strany zelených v 85 % hlasování v Poslanecké sněmovně PČR podpořili usnesení prospěšná pro životní prostředí. Poslední průzkum veřejného mínění nás ujišťuje, že v příští sněmovně opět zasednou zelení poslanci. Jsme zde, připraveni se utkat s tzv. velkými stranami a důsledně hájit právo občanů na zdravé životní prostředí a kvalitu života," říká Ondřej Liška.

Kontakty:

Ondřej Liška – email: ondrej.liska[zavinac]zeleni.cz, tel.: 777 140 077
Zuzana Drhová – email: zuzana.drhova[zavinac]zeleni.cz, tel.: 777 230 356
Jiří Hromada – email: jiri.hromada[zavinac]gay.iniciativa.cz, te.: 602 453 122


Analýzu Zeleného kruhu najdete zde: http://www.zelenykruh.cz/cz/aktuality/povez-mi-kdo-je-nejkrasnejsi-x/

Průzkum CVVM z 26. 1. 2010 je zde: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cvvm-volebni-model-ukazal-sblizovani-preferenci-cssd-a-ods/426789
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist