https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prchame-spolu-veterinari-bez-hranic-na-pomoc-ukrajine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Veterináři bez hranic: Prcháme spolu - Veterináři bez hranic na pomoc Ukrajině

9. března 2022 | Veterináři bez hranic
Aktivity o.p.s. Veterináři bez hranic ČR zacílené na pomoc ukrajinským občanům přicházejícím v důsledku konfliktu do ČR se svými zvířaty.

Obecně prospěšná společnost Veterináři bez hranic ČR již více než 10 let realizuje veterinární projekty v místech a situacích, kam veterinární péče jinak nedosahuje. Prostřednictvím veterinární péče se tak snažíme pomáhat majitelům zvířat v tíživých situacích.

“Utíkat před válkou je hrozné a fakt, že řada prchajících sebou bere psy a kočky je obdivuhodný. Stejně tak jako pochopitelný,” říká ředitel Veterinářů bez hranic ČR, prof. David Modrý. “Při příchodu do České republiky se zvířetem tak tito lidé musí řešit nejen svoje bezprostřední existenční problémy, ale čeká je i řada úskalí souvisejících s faktem, že cestují do EU se zvířetem”.

Zatímco praktičtí veterináři na klinikách obětavě a nezištně zajišťují vstupní vyšetření, čipování a vystavení dokladů, organizace Veterinářů bez hranic ČR je připravena finančně pomoci s náročnějšími ošetřeními a zajistit majitelům zvířat přísun krmiva. To vše v rámci aktuálně odstartovaného projektu “Prcháme spolu”. Jediným nezbytným krokem je kontakt ukrajinských občanů nebo jejich zástupce s jejich organizací. Koordinátorem je dr. Barbora Červená, kterou lze zastihnout na telefonu +420776469986 nebo na emailu bara.cervena@gmail.com. Vlastní pomoc je možno komunikovat s Lucií Hanákovou na telefonním čísle +420 776 469 986 a emailu info@vsf-cz.eu. „Největší problém je informace o pomoci dostat k vlastním uprchlíkům cestujícím se zvířaty, v tomto směru uvítáme jakoukoli pomoc,“ dodává Modrý.

Finančně přispět je možno přes Darujme - https://www.darujme.cz/projekt/1206004.

Více informací na webu http://www.vsf-cz.eu/cz/projekty/prchame-spolu

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist