https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prectete-si-srpnove-cislo-casopisu-ochrana-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: Přečtěte si srpnové číslo časopisu Ochrana přírody

24. srpna 2018 | AOPK ČR
Autor: Karolína Šůlová, tel: 724 175 927
Jeho hlavním tématem je zemědělství, které naši přírodu a krajinu zásadním způsobem ovlivňuje.

Problematice zemědělství se zčásti dotýká i obsáhlý rozhovor s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

Časopis otevírá úvodník Pavla Pešouta, který konstatuje, že je na nás, jestli si vybereme pestou krajinu, nebo pustinu. Přípravě evropské společné zemědělské politiky pro roky 2021 – 2027 se věnuje text Kláry Čámské, polním ptákům pak článek Zdeňka Vermouzka, Jiřího Reifa a Martina Šálka. Zkušenosti českých sedláků, sdružených v Asociaci soukromého zemědělství, popisuje Šárka Gorgoňová. V rubrice Z naší přírody se dočtete o polních plevelích, rubrika Právo v ochraně přírody se věnuje provozu dronů ve zvláště chráněných územích.

Na obálce najdete snímek střekovského jezu na Labi, v článku se pak můžete dočíst, co se dá udělat pro to, aby do budoucna nebyl zásadní migrační bariérou.

Jednotlivé články můžete najít i na webových stránkách http://www.casopis.ochranaprirody.cz/

Přejeme zajímavé čtení.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist