https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/predseda-ostravskych-zelenych-podal-trestni-oznameni-kvuli-lagunam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Předseda ostravských zelených podal trestní oznámení kvůli lagunám

26. ledna 2016 | Strana zelených
Předseda zelených v Ostravě Jiří Klega podal trestní oznámení kvůli ostravským lagunám. Neznámého pachatele podezírá z neoprávněného nakládání s odpadem, poškození a ohrožení životního prostředí.

„Žádám důkladné prošetření celé věci. Stát nemůže dávat hlavu do písku a nechat rozvážet ostravské kaly do okolních měst pod okna lidí,“ řekl Jiří Klega a dodává: „Kaly z ostravských lagun mělo v celém kolotoči jako první na starosti sdružení Čistá Ostrava, které získalo miliardovou státní zakázku na odtěžení ostravských lagun. Jednou z firem sdružení byla společnost Geosan Group. Čistá Ostrava si ale najala na likvidaci části lagun společnost Baltom se sídlem v severních Čechách.“ Firma Baltom, jejímž jednateli byl Miroslav Balcar, Karel Kraus a Josef Tomeš je nyní v likvidaci. Více v dnešním vydání Deníku (http://ostrava.zeleni.cz/predseda-ostravskych-zelenych-podal-trestni-oznameni-kvuli-lagunam/).
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist