https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/predseda-senatu-milos-vystrcil-s-ministryni-annou-hubackovou-navstivili-obce-ponicene-tornadem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Senát Parlamentu ČR: Předseda Senátu Miloš Vystrčil s ministryní Annou Hubáčkovou navštívili obce poničené tornádem

25. března 2022 | Senát Parlamentu ČR
Předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil společně s ministryní životního prostředí a zároveň senátorkou za Hodonínsko zamířili do obcí, které 24. června loňského roku poničilo tornádo. Na jejich cestě se k nim připojil i senátor Rostislav Koštial z břeclavského obvodu. Od starostek a starostů se dozvěděli, jak pokračuje obnova budov a infrastruktury v obcích Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice.

Ačkoliv obce na jihu Moravy postihl ničivý živel již před tři čtvrtě rokem, obnova poničených budov, silnic, vodovodů i kanalizace potrvá ještě řadu týdnů či měsíců. Miloš Vystrčil ocenil to, jak funguje spolupráce při obnově mezi obcemi a státem, a poděkoval všem, kdo k nápravám škod po tornádu přispěli.

„Dá se říci, že se snažíme i jakousi supervizí toho, zda ty věci fungují, obcím i zdejším obyvatelům pomoci. Jak říkala paní ministryně, práce, kterou tady občané za krátkou dobu odvedli, jak na obnově svých obydlí, tak i celé infrastruktury, je úžasná a zaslouží za to velké poděkování. Velké poděkování zaslouží i všichni, kteří nějak pomohli finančně, hmotnou pomocí nebo čímkoliv jiným. Ukazuje se, že Česká republika, dnes to znovu vidíme i v případě uprchlíků z Ukrajiny, že čeští obyvatelé jsou schopni pomáhat, když je to potřeba. Děkuji za to, že se mohu přesvědčit o tom, že vlastně Česká republika v tomto ohledu funguje velmi dobře,“ řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Mezi obcemi Hrušky a Moravská Nová Ves si Miloš Vystrčil s ministryní a senátorkou Annou Hubáčkovou a starostkou Janou Filipovičovou prohlédli místo téměř odklizené skládky odpadu ze suti z domů po řádění tornáda. Následovala návštěva Moravské Nové Vsi, kde proběhla prohlídka v souvislosti s projektem obnovy části stokové sítě poškozené tornádem. Část kanalizace se po katastrofě zbortila kvůli pohybu kořenů stromů a pod koly těžké techniky při likvidaci škod. Poškozeny byly dešťové vpusti kanalizace a částečně i přípojky. Následně oba zákonodárci zamířili do Mikulčic a svou jednodenní cestu zakončili Lužicích, kde se seznámili s plánem obnovy čtyř kilometrů poničené obecní kanalizace a tří přečerpávacích stanic odpadních vod.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist