https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/predsedou-zelenych-se-stal-petr-stepanek-prvni-mistopredsedkyne-je-magdalena-davis
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek. První místopředsedkyně je Magdalena Davis

21. ledna 2018 | Strana zelených
Autor: Matouš Vencálek, tel: 603 931 205
Novým předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek. Zvolen byl na sjezdu strany v České Třebové a vystřídá ve vedení strany Matěje Stropnického, který rezignoval po říjnových volbách. Starosta Prahy 4 získal v tajné volbě 119 z 220 hlasů a uspěl tak před dalšími kandidáty na předsedu, radním Prahy 7 Františkem Voseckým, který získal 94 hlasů, a horolezcem a učitelem Janem Šlechtou, který získal 5 hlasů. Čtvrtý kandidát, současný místopředseda strany a zastupitel Prahy 4 Petr Kutílek, kandidaturu na konci svého projevu stáhl.

První místopředsedkyní se stala Magdalena Davis, bioložka, manažerka v oblasti životního prostředí a zastupitelka Mníšku pod Brdy, která získala větší podporu než překladatelka a PR manažerka Petra Jelínková.

Petr Štěpánek po zvolení médiím řekl:
„Zelené chci vést jako stranu ochrany klimatu, proměny energetiky a modernizace sociálního státu s důrazem na rovné příležitosti a dostupné bydlení. Dnešní volbu vnímám jako sjednocení kolem středových témat,“ uvádí nově zvolený předseda.

Magdalena Davis po zvolení médiím řekla:
„Svoje zvolení beru jako velkou zodpovědnost. Společně s novým předsedou a ostatními členy předsednictva udělám všechno pro to, aby Strana zelených nejen přežila těžké období, které nás teď čeká, ale dokázala ho využít ke svému znovuzrození,“ uvádí nově zvolená první místopředsedkyně.

Petr Štěpánek (*1965)
Kladenský rodák a biolog, absolvent University Karlovy a bývalý pracovník Akademie věd. Je starostou MČ Praha 4 a předsedou klubu Trojkoalice v pražském zastupitelstvu.

Magdalena Davis (*1977)
Bioložka, vdaná, tři děti. Po studiu na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a University of Western Australia v Západní Austrálii pracovala několik let jako bioložka a manažerka v konzultantské firmě pro životní prostředí. V současné době je zastupitelkou v Mníšku pod Brdy. Ve Straně zelených, kde je od roku 2015, vede Odbornou sekci pro životní prostředí.
Matouš Vencálek, tel: 603 931 205 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist