https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/predstavujeme-prazskou-kandidatku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Praha: Představujeme pražskou kandidátku

30. června 2021 | Strana zelených Praha
Do voleb do Poslanecké sněmovny 8.–9. října 2021 kandidujeme pod heslem „Dejme zelenou ženám“. Naše jedničky ve všech krajích najdete na volebním webu. Koho můžete volit v Praze?

1. Eva Kavková
Lektorka, terapeutka a politička s evropskými zkušenostmi a rozhledem, která řadu let pomáhá ženám překonávat znevýhodnění a diskriminaci.
Chci žít v zemi, kde založení rodiny nebude pro ženy znamenat zoufalé hledání místa v přeplněných školkách, mnohaletou stopku či zpomalení profesního rozvoje, diskriminaci ze strany zaměstnavatelů či výrazně nižší plat oproti jejich mužským kolegům.

2. Vít Masare
Spolupředseda Zelených v Praze, kde už více než dekádu prosazuje zodpovědnou politiku pro lepší klima ve městech i mezi nimi. Aktivista, organizátor sousedských akcí a terénní sociální pracovník pomáhající lidem v nouzi.
Až se jednou ohlédnu zpět, chci si být jistý, že jsme pro budoucnost našich dětí v době postupující klimatické krize udělali, co jsme mohli. Proto potřebujeme Zelené ve Sněmovně, a další volební období už to nepočká.

3. Jana Jebavá
Spolupředsedkyně Zelených v Praze, grafička a redaktorka textů. Angažuje se na Praze 7, jezdí na kole a buduje guerilla zahrádky.
Chci politiku, která řeší skutečné problémy naší země: devastaci krajiny, zhoršující se změnu klimatu a miliony lidí, kteří se z různých důvodů ocitli na druhé koleji. To vyřešíme jen tak, že si uvědomíme, že politici nejsou „ti nahoře“, ale můžeme a musíme to být my sami.

4. Ondřej Mirovský
Radní pro dopravu a bezpečnost na Praze 7, kde je v zastupitelstvu již od roku 2006. Vystudovaný přírodovědec specializovaný na satelitní průzkum Země, táta tří dětí.
Chci kvalitní síť veřejné dopravy ve všech regionech a lepší možnosti pro bezpečnou jízdu na kole i další způsoby bezemisní přepravy. Klimatická změna nečeká, je třeba zbavit se závislosti na fosilních palivech a soustředit se na rozvoj obnovitelných zdrojů.

5. Petra Urbanová
Právnička bojující proti nelegální těžbě v polském hnědouhelném dolu Turów, který připravuje občany žijící v pohraničí o pitnou vodu a způsobuje další škody na životním prostředí. Dříve se věnovala veřejnému právu i generální praxi.
Lidé v regionech, které nejvíc zasáhne ústup od uhlí, už teď často bojují s chudobou, exekucemi a horším přístupem ke vzdělání nebo zdravotní péči. Stát musí zajistit sociálně spravedlivou budoucnost pro všechny, už proto, že za situaci v těchto regionech často mohou právě systémová selhání.

6. Martin Rozumek
Právník, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, kde se soustředí především na mezinárodní projekty. Založil Centrum demokratického vzdělávání, je aktivní v Evropské radě pro uprchlíky a exulanty.
Hrdě se hlásím k tomu, že jsem „sluníčkář“. A myslím si, že kdo má v sobě lidskost a osobně se setkal s uprchlíkem, který utíká z důvodů války nebo pronásledování, tak ani nemůže jednat jinak. Uprchlíkům musíme pomáhat i proto, že našim uprchlíkům bylo také pomoženo, a věřím, že zase bude – pokud ta situace nastane.

7. Anna Chválová
Koordinátorka projektu integrace cizinců, referentka pro národnostní menšiny, lidskoprávní aktivistka a influencerka. Několik let pracovala jako vedoucí sociální služby v neziskové organizaci.
Mít právo bydlet, rovné podmínky pro vzdělávání i zdravotní péči a dostávat za dobře vykonanou práci dostatek peněz na živobytí by nemělo být výsadou pro některé, ale životním standardem pro všechny.

8. Michaela Pixová
Sociální geografka, vědkyně, expertka na vědy o městě a klimatickou politiku, vysokoškolská učitelka.
Naše země není jen Česko, ale celá Země. Musíme se proto aktivně zapojit do řešení globálních environmentálních výzev a vytvoření ekologicky a sociálně spravedlivé a udržitelné společnosti.

9. Pavla Setničková Nováková
Projektová manažerka s dlouholetými zkušenostmi s implementací IT systémů i na mezinárodní úrovni. Dlouhodobě aktivní v monitoringu šelem organizovaném Hnutím DUHA a v klimatickém hnutí.
Jsem vážně znepokojena tím, kam se svět ubírá. Systém, ve kterém žijeme, je dlouhodobě neudržitelný. Jsem připravená na nejtěžší a nejzásadnější projekt svého života.

10. Jana Titlbachová
Galeristka v důchodu se naplno občansky angažuje především v Praze 1, kde žije celý život. Komunitní život zde obohacuje mimo jiné aktivitami včelařského spolku Hradčanské včely a tím nejlepším medem v Česku.
Proč kandiduju? Protože, jak říká Edmund Burke: „Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.“

11. Ondřej Rut, místostarosta Prahy 3
12. Daniel Černý, řidič MHD a dopravní dispečer
13. Barbora Truksová, manažerka v kultuře
14. Jan Veleba, konzultant energetických úspor a zastupitel MČ Praha 15
15. Barbora Kosíková, inovátorka vzdělávání nadaných dětí a administrativní pracovnice na Univerzitě Karlově
16. Olga Ulrichová, právnička se zaměřením na veřejné zakázky
17. Matěj Michalk Žaloudek, architekt a zastupitel MČ Praha 3
18. Jiří G. Růžička, knihovník, editor A2 a zastupitel MČ Praha 12
19. Lenka Pipková, právnička
20. Petr Kučera, výzkumník v oblasti urbanismu bydlení a sociálních vztahů v obcích i na sociálních sítích a zastupitel MČ Praha 1
21. Pavla Ducháčková Chotková, učitelka
22. Daniel Kunc, daňový poradce a zastupitel MČ Praha 4
23. Hana Heringová, datová analytička
24. Petr Vilgus, tajemník obecního úřadu, vysokoškolský učitel fotografie a zastupitel MČ Praha 8
25. Petra Johana Poncarová, výzkumná pracovnice Univerzity Karlovy a překladatelka
26. Matěj Pomahač, zemědělský konzultant a zastupitel MČ Praha 16
27. Verona Ballay, marketingová expertka a zastupitelka MČ Praha 4
28. Tomáš Raška, lektor v oblasti vzdělávání dospělých a zastupitel MČ Praha 18
29. Rebeka Vadasová, učitelka na základní škole
30. Veronika Šmausová, učitelka na ZUŠ
31. Lucie Hradecká, expertka na rovnost s důrazem na práva žen a lidí se zdravotním znevýhodněním
32. Martin Čihák, student
33. Josef Šmída, koordinátor projektu Náš stát a expert na digitalizaci státní správy
34. Zuzana Pavelková, právnička
35. Tomáš Richta, programátor
36. Petra Kubálková, koučka
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist