https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/premier-fiala-pracujeme-na-tom-aby-obcane-mohli-snadno-prejet-z-jednoho-konce-cr-na-druhy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Premiér Fiala: Pracujeme na tom, aby občané mohli snadno přejet z jednoho konce ČR na druhý

13. března 2024 | Úřad Vlády ČR
Dálnice D35 propojí západ a východ ČR a bude alternativou přetížené dálnici D1. Premiér Petr Fiala se ve středu 13. března 2024 společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou zúčastnili kontrolního dne úseku Hořice-Sadová, který by měl být zprovozněn za dva roky. Během cesty na výjezdní zasedání vlády do Jablonce nad Nisou se premiér si premiér prohlédl výrobu nanovláken ve společnosti NAFIGATE Park v Chrastavě a následně se setkal s vedením města Jablonec nad Nisou.

Před letošním prvním výjezdním zasedáním vlády navštívili ministři vlády Petra Fialy několik míst v Královéhradeckém a Libereckém kraji. „Tento model výjezdních zasedáních považujeme za velmi užitečný, protože nejenom, že se vláda sejde mimo Prahu, ale součástí toho je právě jednání s reprezentacemi příslušných krajů a bavíme se o konkrétních problémech, které se týkají přímo příslušného regionu. Kontakt mezi vládou, samosprávami, podnikatelským prostředí je velmi důležitý,“ uvedl premiér Petr Fiala.

Premiér Petr Fiala se s ministrem dopravy Martinem Kupkou ráno společně zúčastnili kontrolního dne stavby nového úseku dálnice D35 Hořice-Sadová, který umožní dálniční spojení mezi Hradcem Králové a Jičínem a uleví přetížené silnici I/35, kde je už několik let neúnosná dopravní situace. „Úsek dálnice D35 mezi Hořicemi a Sadovou by se měl otevřít řidičům už za dva roky. Pracujeme na tom, aby občané mohli snadno přejet z jednoho konce ČR na druhý, a dálnice D35 k tomu výrazně pomůže. Jsem rád, že se daří díky výborné práci ministra dopravy Martina Kupky a jeho týmu posouvat řadu dopravních staveb kupředu, a děkuji všem, kteří se na tom podílejí,“ řekl předseda vlády Petr Fiala.

Aktuálně jsou na dálnici D35 rozestavěné čtyři úseky o celkové délce 31,5 kilometru. Do konce roku se má rozestavět dalších pět úseků o celkové délce 32,5 kilometru, půjde tak o nejrozestavěnější dálnici v České republice. „Díky rekordním investicím do dopravní infrastruktury se nám daří stavit nové úseky a stavby zrychlovat, aby všichni mohli pohodlně cestovat z jednoho konce Česka na druhý,“ dodal Petr Fiala.

Poté se předseda vlády přesunul do Chrastavy, kde navštívil společnost NAFIGATE Park, která má vlastní centrum pro výzkum a vývoj nanovláken. „Společnost NAFIGATE Park, kterou jsme dnes navštívil, je dobrým příkladem toho, jak nanotechnologie mohou oživit region a přinést do naší ekonomiky potřebné inovace,“ uvedl premiér Petr Fiala s tím, že právě inovace znamenají výrobky s vysokou přidanou hodnotou a také dobře placená pracovní místa pro občany. „Chci, aby produkty s vysokou přidanou hodnotou budou tvořily páteř naší moderní ekonomiky a přispívaly tak k vyšší konkurenceschopnosti v rámci Restartu Česka,“ zmínil Petr Fiala.

Ještě před samotným zasedáním vlády v Eurocentru Jablonec nad Nisou, se premiér Petr Fiala společně s vicepremiérem pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem setkal na radnici v Jablonci nad Nisou s primátorem města Milošem Velem a dalšími členy vedení města.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist