https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/premier-na-agrosalonu-zeme-zivitelka-je-to-skvela-vystava-na-kterou-chodim-uz-40-let
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Premiér na agrosalonu Země živitelka: Je to skvělá výstava, na kterou chodím už 40 let

24. srpna 2019 | Úřad Vlády ČR
Předseda vlády Andrej Babiš v sobotu 24. srpna 2019 navštívil mezinárodní agrosalon Země živitelka, kde se zúčastnil zahájení Národních dožínek a zahájil konferenci Voda v krajině 21. století.

Premiér Andrej Babiš se spolu s dalšími členy vlády zúčastnil 46. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích, která letos nese podtitul Výzvy českého zemědělství. „Je to skvělá výstava, na kterou já osobně chodím už 40 let. V posledním období sem chodím hlavně v sobotu, abych měl víc času a mohl mluvit s našimi producenty, distributory a s našimi občany. My jsme zde od rána a přišli jsme ve velice silné sestavě – jsou tady dva místopředsedové vlády, paní Schillerová, která drží státní kasu a pan Havlíček nový místopředseda pro hospodářství a samozřejmě pan ministr zemědělství Toman,“ dodal Andrej Babiš.

Odpoledne předseda vlády zahájil spolu s ministrem zemědělství konferenci Voda v krajině 21. století. V rámci konference prezentovala řada nejen českých odborníků moderní přístupy k hospodaření s vodou. Například se diskutovalo o opatřeních v krajině proti suchu a povodním, využívání různých typů vody ve společnosti a v zemědělství nebo o zabezpečení vodních zdrojů v České republice. „Od roku 2014, kdy máme v historii zcela novou zkušenost, že dosavadní vodní blahobyt zajištěný existencí nádrží vybudovaných v minulosti a dostatečně doplňovanými zásobami podzemních vod z obvyklého přísunu srážek se mění. Hladiny podzemních vod klesají, nestačí se doplňovat a v některých regionech chybí dostatečná akumulace povrchových vod. Takže, my děláme opatření, vracíme vodu do přírody. Jenom tento rok jsme přidali půl miliardy korun na výstavbu vodovodů a kanalizací, obecních rybníků. Děláme všechny opatření, ale je to dlouhodobá záležitost. A jedná se o desítky miliard, to není jen záležitost této vlády. Je pravda, že jsme od revoluce nepostavili žádnou velkou přehradu a o některých mluvíme 20 let atd. A to jsou věci, které potřebujeme zásadně změnit,“ řekl mimo jiné premiér.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist