https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/premier-opet-hodil-moravskoslezsky-kraj-pres-palubu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Premiér opět hodil Moravskoslezský kraj přes palubu

22. července 2020 | ODS
​​​​​​​Premiér Andrej Babiš kývnul na snížení evropského Fondu spravedlivé transformace o více než polovinu. Uhelné regiony tím přijdou o vysoké částky peněz, konkrétně Moravskoslezský kraj o 25 miliard korun. To se nelíbí šéfovi poslanců ODS Zbyňku Stanjurovi a náměstkovi hejtmana Moravskoslezského kraje Jakubovi Unuckovi.

„Andrej Babiš se všude chlubí, jak skvělý je vyjednavač a co vybojoval na evropském summitu. Opak je ale pravdou, nejenže nesplnil závazky, se kterými ho na jednání vyslala Sněmovna, ale navíc kývl na snížení peněz určených pro české uhelné regiony,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

„Moravskoslezský kraj přijde o 25 miliard korun! To je minus 20 500 Kč na každého obyvatele! Tato částka, která by kompletně vyřešila rekultivaci celého OKD nebo umožnila postavit fabriku o velikosti Škoda Auto, měla pomoci speciálně Karvinsku. Nyní je nenávratně pryč,“ říká náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist